Nazywany polską Wenecją, bo rzeki i kanały połączone są w tym mieście ponad setką mostów. Ma wspaniałe zabytki, bliskość gór i energię, którą zaraża mieszkańców i przyjezdnych. Trudno nie kochać Wrocławia! Przedstawiamy kilka ciekawych miejsc na mapie miasta, które warto odwiedzić przy okazji pobytu we wrocławskim PURO. Hotelowy ogród i jego otoczenie też bardzo polecamy, szczególnie teraz na wiosnę.
BABA BISTRO
Beata Śniechowska, szefowa kuchni i autorka książek kulinarnych wraz z restauratorem Tomaszem Czechowskim otworzyli w zeszłym roku doskonałe miejsce na wrocławskiej gastronomicznej mapie: BABA to bistro, które zachwyca nie tylko jedzeniem, ale i wystrojem wnętrza zaprojektowanym przez Paradowski Studio. W menu znajdziemy sezonowe dania z lokalnych produktów i dania kuchni międzynarodowej – sporo warzyw, ale też ryby i mięso.
To już drugi wrocławski lokal duetu Śniechowska-Czechowski.
Od 2019 roku prowadzą także bistro Młoda Polska, gdzie zjeść można tradycyjne polskie dania w nowych interpretacjach i posłuchać muzyki na żywo.
BABA Bistro, ul. Nożownicza 1d
Młoda Polska Bistro, Plac Solny 4
GOOD-GOOD
good-good to concept store, w którym najważniejszą rolę odgrywa miła obsługa i przyjemna atmosfera. Zaopatrzysz się tutaj w ubrania autorskich marek, biżuterię i akcesoria, piękne przedmioty do domu – ceramikę, lampy, świece, koce, doniczki, ale też kawę specialty i naturalne wina bezalkoholowe. Właściciele Paweł i Dorota wkrótce planują poszerzyć działalność o kawiarnię. Czekamy!
good-good, ul. Piłsudskiego 52
„Wrocławski Tor Kolarski – powstały w 1929 roku betonowy tor o długości 200 m. Był jednym z trzech obiektów tego typu, zlokalizowanych we Wrocławiu przed II Wojną Światową. Zaprojektowany przez architekta i kolarza Clemensa Schurmanna, pełnił głównie funkcję treningową. (…) Strome, betonowe wiraże, przez okres swojego istnienia gościły wielu wybitnych sportowców – od Sław z czasów PRL – Janusza Kierzkowskiego czy Józefa Grundmanna, imiennika toru – po zawodników odnoszących sukcesy obecnie – Mateusza Rudyka”. – można przeczytać na stronie Stowarzyszenia Wrocławskiego Welodromu, które dba o utrzymanie obiektu w dobrej kondycji. Stowarzyszenie odpowiedzialne jest za wiele świetnych inicjatyw związanych z kolarstwem, między innymi zawody kolarskie, festiwal filmowy Bike Days czy akcję #dziewczynynarowery
fot: Wojciech Chrubasik
Wrocławski Tor Kolarski im. Wernera Józefa Grundmanna, ul. Żmigrodzka 243
BWA Wrocław – to cztery przestrzenie ze sztuką i dizajnem, połączone wspólnym programem: to pokazy, wystawy, publikacje i rozmaite akcje. Liczą się tutaj nowe społeczne idee i współczesna praktyka wizualna, edukacja artystyczna i promocja sztuki.
Pod szyldem BWA (Biuro Wystaw Artystycznych) działają:
BWA Wrocław Główny, największa z czterech galerii, która mieści się na antresoli wrocławskiego dworca. Obejrzymy tutaj wystawy nawiązujące tematyką do kontekstu miejsca – XIX wiecznego terminalu służącego do przemieszczania się.
Galeria Dizajn, która zajmuje się tematyką projektowania. Na jej program skłądają się wystawy kuratorskie o społecznym wymiarez dizajnu, ale też działania wydawnicze i warsztatowe. Częścią galerii jest Żyjnia, w której niczym w sanatorium, można wypocząć i napić się wody.
Studio BWA, które łączy funkcje rezydencji, otwartej pracowni. Można tu posłuchać debat i uczestniczyć w zorganizowanych spotkaniach.
Galeria SIC! To jedyna w Polsce galeria poświęcona szkłu artystycznemu, studyjnemu i użytkowemu. Do obszaru zainteresowań galerii należą historyczne, geopolityczne i społeczne badania nad szkłem i ceramiką.
Galeria BWA Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105
Galeria Dizajn, ul. Świdnicka 2-4
Studio BWA Wrocław, ul. Ruska 46
Galeria SIC!, Plac Kościuszki 9/10
WW Café
WW Café – jasne wnętrze wypełnione ulubionym designem właścicieli, prostymi meblami i mnóstwem książek. Jedzenie serwuje się tutaj na talerzach, które Julia z Pawłem zbierali latami. Wypijecie tu świetną kawę i naturalne wino, a zjecie proste dania inspirowane francuską i włoską kuchnią w domowych interpretacjach.
WW Café, ul. Daszyńskiego 64
Piekarnia Sąsiedzi
Piekarnia Sąsiedzi – mała, rzemieślnicza piekarnia serwująca uczciwy chleb na zakwasie. W jednym z lokali należącym do piekarni, przy Wrocławczyka można też zjeść sezonowe śniadanie i przez okno zobaczyć jak wypiekane jest pieczywo.
Piekarnia Sąsiedzi Paczkowska, ul. Paczkowska 26
Wrocławczyka, ul. Wrocławczyka 37
Podobne artykuły
- Trend
- Polska
Reading Get-Together w PURO
- Art
- Trend
- News
PURO ART GUIDE: WARSZAWA
- Art
- People
- News
- Polska