Oto kilka najciekawszych wystaw w Polsce, które będzie można, albo już można obejrzeć w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.
Sztuka Przejścia ’23. Wystawa Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.
16.02. – 24.03, BWA Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105
To szeroki wachlarz prac artystycznych i projektowych, operujących różnorodnymi środkami wyrazu. Na odwiedzających czekają prace z kierunków: Malarstwo, Sztuka i Wzornictwo Ceramiki, Sztuka i Wzornictwo Szkła, Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, Mediacja Sztuki, Rzeźba, Grafika, Sztuka Mediów, Architektura Wnętrz i Scenografia. Ta niezwykła prezentacja będzie więc okazją do przypatrzenia się w jakim kierunku zmierza młoda sztuka i dizajn.
Uczestnicy i uczestniczki: Jan Kowalski, Eva Kozárova, Katarzyna Łukojko, Mateusz Majchrzak, Zuzanna Mikołajczyk, Katarzyna Musialska, Karol Nagórski, Tomasz Ostaszewski, Iga Staszczak, Angelika Tamkun, Wiktoria Wieczorek, Antonina Wolska
Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko
Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22
05.04 – 30.06.
Wystawa „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko” to pierwsza w Polsce tak obszerna prezentacja twórczości artystki. Pokazywane na niej gwasze z lat 1982–1994 pochodzą z prywatnej kolekcji Eduarda Dymszyca. To wybór spośród setek stworzonych przez artystkę prac.
Marija Prymaczenko (1909–1997) jest ikoną sztuki ukraińskiej. Jej dorobek współtworzy dziedzictwo kulturowe Ukrainy.
Postindustrialny Eden
Nomus, Gdańsk ul. Jaracza 14
czerwiec 2024 – styczeń 2025
Na wystawę złoży się 140 fotografii przedstawiających ogródki działkowe z różnych regionów geograficznych świata: Stanów Zjednoczonych, Kuby, Japonii, Mongolii, Polski, Czech, Austrii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwajcarii, Belgii i Irlandii. Fotograf Todd R. Forsgren znajduje konteksty, które na nowo definiują to, co miejskie czy wiejskie, prywatne czy publiczne, globalne czy lokalne. Ogrody są pomostem między dzisiejszymi miastami a krajobrazami, które nie zostały zmienione działalnością człowieka. Niektóre z nich spełniają cele praktyczne, takie jak uprawa warzyw, inne pełnią funkcje wyłącznie rekreacyjne. Popularność ogrodów działkowych w XXI wieku rośnie, co związane jest ze zwiększoną świadomością problemów globalnych i ekologicznych, w ich obliczu szukamy połączenia z naturą i samowystarczalności w uprawie warzyw.
Podobne artykuły
- Art
- Trend
- News
JESIEŃ I ZIMA W MUZEACH: 5 WYSTAW, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ
- Trend
- Polska
Reading Get-Together w PURO
- Art
- Trend
- News