Menu Zarezerwuj
Puro Mag

PURO News: OKO na Wrocław vol. 4

31.08.2019 Puro News

Kilka chwil w łóżku z Yoko i Johnem, japońska godzina rozkoszy dla ciała i podniebienia, relaks w ogrodzie pełnym dźwięków i zapachów, jednodniowa galeria sztuki i instalacje site specific - 7 września w ramach wydarzenia Oko na Wrocław pokażemy Wam, w zupełnie nowy sposób, najciekawsze wrocławskie zjawiska, marki i ludzi.

To już czwarta odsłona festiwalu, podczas którego prezentujemy najciekawsze koncepty, marki, miejsca oraz ich twórców – wszystko to, co tworzy i wyróżnia wrocławskie DNA. Organizatorem cyklu ‘OKO na…” jest Magazyn USTA, a PURO jako Partner z przyjemnością towarzyszy tej przygodzie i otwiera swoje przestrzenie lokalnym twórcom. Tym razem chcemy otworzyć Puro jeszcze bardziej i zaprosić mieszkańców Wrocławia do hotelowych pokoi, sal konferencyjnych oraz ogrodu. W ich przestrzeniach zostaną otwarte jednodniowe pop-upy, instalacje artystyczne, wystawy a nawet galeria sztuki.

Hotel zostanie podzielony na strefy, w których wydarzą się wyjątkowe zaprojektowane akcje. W strefie japońskiej będziecie mogli sprawdzić, jak wrocławskie marki inspirują się Krajem Kwitnącej Wiśni. Purite zaprezentuje nową linię kosmetyków przeznaczonych do japońskich ceremoniałów. Ba, za dyskretnym parawanem, będziecie mogli je przetestować. Natomiast o to, byście poczuli smak Japonii w swoich ustach zadba Moya Matcha, z mistrzem ceremonii, który na waszych oczach odtworzy rytuał parzenia matchy.

W strefie gastro skosztujecie autentycznych wrocławskich przysmaków na autorskim szkle i porcelanie - foodies i rzemieślnicy zawiązali jednodniowe kooperacje, by zaskoczyć gości dopasowaniem formy naczynia i pokarmu. Jeśli zastanawiacie się, jak smakuje przelew od Figa Coffee w porcelanie od Ende – będziecie mieli szansę się przekonać 7 września w Puro.

Purite

Ende

Moya Matcha

W strefie mody znajdziecie takie marki jak Elementy czy HUGBUG, które podczas mikro-pokazów zaprezentują najnowsze kolekcje a także doradzą jak stworzyć ponadczasowe zestawy, odporne na zmieniające się trendy. Z pomocą właścicielek marek Groovy czy Boske dowiecie się jak zmienić charakter stroju dzięki oryginalnym dodatkom.

Na ten jeden dzień zajrzymy też w bardziej niedostępne hotelowe zakamarki. Wrocławscy artyści przygotowali subtelne artystyczne interwencje tworząc dzieła sztuki site specific – czyli instalacje stworzone z myślą o określonym miejscu, poukrywane w przestrzeni PURO. Wiele frajdy sprawi wam ich odkrywanie, w tym - doświadczenie happeningu Johna Lennona i Yoko Ono „Bed-In for Peace”. Przypomnijmy: 26 maja 1969 roku świeżo zaślubieni John Lennon i Yoko Ono, w recepcji montrealskiego hotelu pobrali klucze do pokoju nr 1738, w którym rozpoczęli swój głośny łóżkowy happening. 7 września będziecie mogli dołączyć się do łóżka Yoko i Johna, i wziąć udział w maratonie „pokojowego chillowania”, przy okazji sprawdzając wygodę łóżek Puro (my gwarantujemy, że jest wyjątkowa na skalę światową!)

groovy

Elementy

Yoko Ono and John Lennon

HINT Food & Drinks

 

Mieszcząca się w PURO Wroclaw restauracja HINT Food & Drinks tego dnia przygotuje autorskie drinki i smakołyki w promocyjnych cenach. A wroclawskie knajpki i bary zaprezentują się w specjalnej dedykowanej im strefie. Selekcję wyjątkowych wrocławskich miejsc związanych ze sztuką poznacie podczas gry memory z atrakcyjnymi nagrodami (do zgarnięcia noclegi w PURO czy roczne prenumeraty UST!). Zapiszcie się także na kuratorskie oprowadzanie po kolekcji PURO - poznacie historie i artystów stojących za dziełami sztuki które na co dzień można podziwiać w PURO Wrocław. A jeśli zmęczy was nadmiar atrakcji - rozsiądźcie się w hotelowym ogrodzie, wygodnie się ułóżcie i dajcie się wprowadzić w błogostan dzięki dźwiękowej instalacji. Do zobaczenia we Wrocławiu!

 

OKO NA WROCŁAW
7 września, 12.00 -18.00, koncert 20.00
Hotel PURO
Włodkowica 6, WROCŁAW

Więcej informacji i program:
OKO NA WROCŁAW event

 

 

 

Similar articles

PURO x Granolarama. Słońce na talerzu
22.05.2018 Puro News

PURO x Granolarama. Słońce na talerzu

PURO Culinary: Koktajle inspirowane sztuką
30.06.2019 Puro News

PURO Culinary: Koktajle inspirowane sztuką