Menu Zarezerwuj
Puro Mag

PURO News: Break my ART

30.08.2018 Puro News

Hotel to przestrzeń wspólna, pełna przedmiotów i historii. W tworzeniu autentycznych opowieści niezastąpiona jest sztuka, dlatego PURO Hotels ceni dobrych projektantów i kolekcjonuje prace młodych artystów. Każdy nasz mebel ma swoją historię, każde dzieło swoje znaczenie. Przybliżając świat sztuki naszym gościom, łączymy siły z najlepszymi. Zobaczcie pierwsze efekty współpracy PURO Hotels i magazynu Contemporary Lynx.

9 sierpnia w hotelu PURO Kraków Kazimierz odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Break My Art, owoc kooperacji pomiędzy PURO a Contemporary Lynx. Misją obu marek jest promocja i popularyzacja sztuki współczesnej, więc połączenie sił było kwestią czasu.

Contemporary Lynx jest magazynem o sztukach wizualnych dystrybuowanym na całym świecie. Obecny jest na najlepszych zagranicznych targach sztuki (m.in Frieze London czy Art Basel) i w wyselekcjonowanych muzealnych księgarniach, każda kopia pisma jest sygnowana. Twórcy magazynu myślą jakością, nie ilością. Zależy im na propagowaniu wiedzy na temat polskiej sztuki za granicą, ukazaniu współczesnych twórców w nowym, inspirującym świetle. Obszary naszych działań i celów są bardzo bliskie - mówi Zuzanna Zakaryan, Art Collection Manager w PURO Hotels, koordynatorka współpracy.

Osią krakowskiego spotkania była dyskusja w grupie ekspertów z dziedziny sztuki - artysty Mateusza Szczypińskiego, kuratorki MOCAK-u Moniki Kozioł i historyczki sztuki Katarzyny Wąs, prowadzona przez redaktor naczelną Contemporary Lynx, Bogumiłę Błaszczyk. Wiele emocji wzbudził temat rozmowy: “Czy dzieła sztuki wykonywane na zamówienie to komercja czy szansa na rozwinięcie twórczości?” Paneliści wspólnie doszli do wniosku, że to naturalna współpraca, o bogatej, sięgającej kilkuset lat, tradycji. Dziś jej najważniejszy aspekt to wzajemne zrozumienie i niezbędna przestrzeń dla wolności twórczej artysty.

Zwieńczeniem wieczoru był dźwiękowo-wizualny performance Bartosza Zaskórskiego występującego pod pseudonimem Mchy i Porosty. Absolutnie unikatowy! Zarówno w skali Krakowa, jak i przestrzeni hotelu. Pomimo specjalistycznego charakteru całego wydarzenia, zainteresowanie ze strony publiczności było bardzo duże. Co utwierdza PURO Hotels w słuszności przedsięwzięcia Break My Art. Już niedługo czekają nas kolejne odsłony cyklu w innych miastach PURO. Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami designu i sztuki współczesnej koniecznie do nas dołącz!

 

Zobacz pełną foto relację z wydarzenia

Similar articles

Szczęśliwego Nowego Roku od PURO Mag Team!
30.12.2019 Puro News

Szczęśliwego Nowego Roku od PURO Mag Team!

Szczęśliwego Nowego Roku! Życzenia od PURO Mag Team
31.12.2018 Puro News

Szczęśliwego Nowego Roku! Życzenia od PURO Mag Team