Menu Zarezerwuj
Puro Mag

PURO News: Break my ART

30.08.2018 Puro News

Hotel to przestrzeń wspólna, pełna przedmiotów i historii. W tworzeniu autentycznych opowieści niezastąpiona jest sztuka, dlatego PURO Hotels ceni dobrych projektantów i kolekcjonuje prace młodych artystów. Każdy nasz mebel ma swoją historię, każde dzieło swoje znaczenie. Przybliżając świat sztuki naszym gościom, łączymy siły z najlepszymi. Zobaczcie pierwsze efekty współpracy PURO Hotels i magazynu Contemporary Lynx.

9 sierpnia w hotelu PURO Kraków Kazimierz odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Break My Art, owoc kooperacji pomiędzy PURO a Contemporary Lynx. Misją obu marek jest promocja i popularyzacja sztuki współczesnej, więc połączenie sił było kwestią czasu.

Contemporary Lynx jest magazynem o sztukach wizualnych dystrybuowanym na całym świecie. Obecny jest na najlepszych zagranicznych targach sztuki (m.in Frieze London czy Art Basel) i w wyselekcjonowanych muzealnych księgarniach, każda kopia pisma jest sygnowana. Twórcy magazynu myślą jakością, nie ilością. Zależy im na propagowaniu wiedzy na temat polskiej sztuki za granicą, ukazaniu współczesnych twórców w nowym, inspirującym świetle. Obszary naszych działań i celów są bardzo bliskie - mówi Zuzanna Zakaryan, Art Collection Manager w PURO Hotels, koordynatorka współpracy.

Osią krakowskiego spotkania była dyskusja w grupie ekspertów z dziedziny sztuki - artysty Mateusza Szczypińskiego, kuratorki MOCAK-u Moniki Kozioł i historyczki sztuki Katarzyny Wąs, prowadzona przez redaktor naczelną Contemporary Lynx, Bogumiłę Błaszczyk. Wiele emocji wzbudził temat rozmowy: “Czy dzieła sztuki wykonywane na zamówienie to komercja czy szansa na rozwinięcie twórczości?” Paneliści wspólnie doszli do wniosku, że to naturalna współpraca, o bogatej, sięgającej kilkuset lat, tradycji. Dziś jej najważniejszy aspekt to wzajemne zrozumienie i niezbędna przestrzeń dla wolności twórczej artysty.

Zwieńczeniem wieczoru był dźwiękowo-wizualny performance Bartosza Zaskórskiego występującego pod pseudonimem Mchy i Porosty. Absolutnie unikatowy! Zarówno w skali Krakowa, jak i przestrzeni hotelu. Pomimo specjalistycznego charakteru całego wydarzenia, zainteresowanie ze strony publiczności było bardzo duże. Co utwierdza PURO Hotels w słuszności przedsięwzięcia Break My Art. Już niedługo czekają nas kolejne odsłony cyklu w innych miastach PURO. Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami designu i sztuki współczesnej koniecznie do nas dołącz!

 

Zobacz pełną foto relację z wydarzenia

Similar articles

Szczęśliwego Nowego Roku od PURO Mag Team!
30.12.2019 Puro News

Szczęśliwego Nowego Roku od PURO Mag Team!

PURO Gdańsk 2.0
28.08.2017 Puro News

PURO Gdańsk 2.0