Menu Zarezerwuj
Puro Mag

OKO na Kraków: Wino, design i ludzie

27.09.2018 Puro News

Od kilku lat z Magazynem USTA podpatrujemy miasta - wczuwamy się w ich DNA, poznając lokalnych twórców, artystów, inicjatywy. Charakterystyczny klimat każdego miejsca pokazujemy przez naszą soczewkę - w cyklu wydarzeń “OKO na…”. Z początkiem jesieni zawitaliśmy do Krakowa. Co ma gród Kraka, czego nie mają inne miasta Polski?

Z pewnością wyjątkowych ludzi, unikalne smaki i przedsięwzięcia. Przestrzenią prezentacji małopolskich projektów stał się jeszcze pachnący świeżością PURO Kraków Kazimierz. Pełen lokalnej sztuki i designu z najwyższej półki pięknie ugościł krakowskich artystów i rzemieślników. Kogo mogliśmy spotkać podczas pierwszej edycji “OKO na Kraków”?

Selekcja wystawców leży w gestii Magazynu USTA: Zawsze szukamy tych najświeższych, najambitniejszych lokalnych marek, które dla nas samych są intrygujące - mówi Monika Brzywczy, redaktor naczelna Magazynu. W PURO na krakowskim Kazimierzu zaintrygowało nas wiele! Począwszy od smaku (próbowaliśmy kawy parzonej alternatywnymi metodami z Blossom i świeżo palonych ziaren od Coffee Proficiency oraz wód z Małopolski), przez design od młodych marek (m.in. biżuteria od Poli Zag i KOPI, ubrania projektu Natalii Siebuły i marki MAPAYA współpracującej z rękodzielnikami z całego świata) po kosmetyki z krakowskiej kultowej już drogerii O JEJU czy od Alba1913 Healthy is Beautiful. Wspólnym mianownikiem wszystkich projektów, które wpadną nam w OKO (!) jest jakość, oryginalność i dbałość o detal.

PURO Kraków Kazimierz

KOPI jewellery

Czym jeszcze urzeka Kraków?

Kraków ma wina naturalne! Mieszka tu Joseph Di Blassi, Kalifornijczyk, który jako jeden z pierwszych w Polsce te wina zaczął sprowadzać i sprzedawać. Joseph ma świetny gust winiarski i wina od niego są wybitne. Można je wypić w różnych miejscach Polski, ale to w Krakowie mieści się winna “baza” - sklep Naturaliści. Kraków ma też Żonglerkę, świetną knajpkę na Salwadorze, gdzie oczywiście można spróbować win naturalnych, najlepiej w asyście własnoręcznie robionych przez właściciela kanapek ze świetnej jakości chleba, serów z Rancza Frontiera, pieczonych warzyw, świeżych ziół i majonezu mango. To jest odjazd! Tu jest zawsze kolorowo - można spotkać mnóstwo ciekawych osób: sąsiadów, artystów, właścicieli restauracji. Tej Żonglerki Krakusom zazdrościmy! I Rannego Ptaszka na Kazimierzu, gdzie śniadania podają w weekendy do 16! Co po wizycie w Żonglerce i degustacji win naturalnych może okazać się niezwykle przydatne ;) - opowiada Monika.

W Krakowie jest jeszcze wiele do odkrycia, do czego Was gorąco zapraszamy. Najchętniej przez pryzmat OKA - z pewnością niedługo wrócimy, by przedstawić Wam kolejne marki i inicjatywy. Stay tuned!

Similar articles

Sto lat Bauhausu z polskimi ilustratorami
02.05.2019 Puro News

Sto lat Bauhausu z polskimi ilustratorami

PURO Culinary: HINT Wrocław. Dobre jedzenie od zaraz!
12.06.2019 Puro News

PURO Culinary: HINT Wrocław. Dobre jedzenie od zaraz!