Menu Zarezerwuj
Puro Mag

PURO Team: Zuzanna Zakaryan

20.08.2018 People

PURO Hotels to centrum twórczego życia i przestrzeń inspiracji. To miejsce, gdzie spotykają się kreatywni ludzie, idee, doświadczenia. Tworzą je niezwykłe smaki, unikalne dzieła sztuki i designu skomponowane z myślą o PURO. I ludzie, którzy wprawiają obiekty i przestrzenie w ruch.

W cyklu PURO Team chcemy przedstawiać Wam ludzi, którzy tworzą doświadczenie PURO. Z unikalnymi kompetencjami i nietuzinkowym życiorysem, razem tworzą wyjątkowy, barwny zespół. Poznajcie Zuzannę Zakaryan*, która w PURO jest kuratorką i menadżerką kolekcji sztuki. To jedyna tego rodzaju profesja w Polsce! Zuza niestrudzenie promuje sztukę zarówno wśród gości, jak i pracowników PURO, a po godzinach… sami zobaczcie.

Czym się zajmujesz w PURO?

Jestem odpowiedzialna za budowanie kolekcji sztuki a także wszelkie działania edukacyjne popularyzujące wiedzę na temat sztuk wizualnych. Współpracuję z artystami przy najróżniejszych projektach związanych z PURO, zamawiam książki o sztuce i inspirujące magazyny, nieustannie szukam nowych możliwości kreacji i współpracy… Innymi słowy, (prawie) wszystko, co można zobaczyć i przeczytać w PURO, przechodzi przez moje oczy i ręce :)


Jak trafiłaś do PURO?

Jestem absolwentką kulturoznawstwa i historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobywałam doświadczenie w instytucjach kultury a także galeriach sztuki. Ponad dwa lata temu poznałam Rune Askevolda, dyrektora kreatywnego marki PURO, i zdecydowaliśmy się na współpracę. Uważam, że rynek sztuki w Polsce ma ogromny potencjał, również jeśli chodzi o młode pokolenie artystów. Dlatego też skupiłam swoje działania na promocji świeżych talentów. Staram się poprzez swoją pracę choćby minimalnie wpłynąć na rozwój kariery młodych twórców a przestrzeń hoteli PURO, których dynamicznie przybywa, stwarza ku temu wiele możliwości.


Projekty i kompetencje, które realizujesz w PURO, niemożliwe do spełnienia gdzie indziej?

O ile wiem, w Polsce nie ma drugiego takiego stanowiska jak moje, więc w chwili obecnej jest to naprawdę unikatowa praca! Cieszę się, że marka PURO zdecydowała się na tak niestandardowe rozwiązanie. Obecność artystów w naszym otoczeniu ma bardzo pozytywny wpływ na cały PURO Team. Kreatywność i myślenie “out of the box” towarzyszące twórczym projektom sprawia, że i my zaczynamy działać poza schematami. Dynamika, różnorodność i otwartość w tej pracy byłyby trudne do osiągnięcia gdzie indziej.

Sztuka w PURO Kraków Kazimierz: Prace Dawida Czycza i Mateusza Szczypińskiego

Mateusz Szczypiński Zmierzch Bogów oraz Nasza jest noc

Tom French Parallax

PURO smakuje dla mnie…
Kawą

Uwielbiam w PURO...
Dbałość o detale i otwartość 

Po godzinach…
Pędzę na treningi brazylijskiego jiu-jitsu w warszawskim klubie Berserkers Team, gdzie trenuję pod okiem Radka Turka.

Offline czy online?
Częściej online

Humor poprawiam sobie...
Mocnym treningiem

Na mojej przeglądarce w poniedziałek rano…
Maile

Nie mogę oderwać oczu od…
Obrazów Jana Van Eycke

Czarny czy biały?
Zdecydowanie czarny dominuje w moim życiu ☺

PURO Experience to dla mnie…
Ludzie, kreatywność, sztuka

 

*Zuzanna Zakaryan - Art Collection Manager w Puro Hotels. Absolwentka historii sztuki i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Entuzjastka sztuki, kultury i sportu. Po godzinach uprawia brazylijskie jiu-jitsu, w którym zdobyła brązowy pas i tytuł Mistrzyni Polski w 2017 roku.

Similar articles

PURO People: Paweł Oszczyk
25.02.2019 People

PURO People: Paweł Oszczyk

PURO Q&A: Kasia Pilitowska
28.09.2017 People

PURO Q&A: Kasia Pilitowska