Menu Zarezerwuj
Puro Mag

Ania Kuczyńska x PURO: Travel Essentials

30.06.2016 People

Czego potrzeba w podróży? Wygodnych butów, pojemnego notesu, by zatrzymać ulotne wrażenia i zapachu ukochanych perfum, który otuli szczelniej niż niejeden szal. Ponadto wysłużonej mapy, by dotrzeć do znanych sobie ścieżek, wizytownika na wypadek służbowej kolacji i eleganckich kolczyków, gdy przyjdzie niespodziewana ochota, by zabłysnąć. Przyda się też temperówka do ołówków, by zachować ostrość spojrzenia/obserwacji. I torba, która to wszystko pomieści.

Poznajcie więc torbę Shanghai Ani Kuczyńskiej. Bo idealnie odpowiada na podróżniczy brief ;) Uszyta z grubego, trwałego płótna, z charakterystyczną skórzaną metką, jest prawdziwą nomadyczną weteranką. Sprawdza się podczas miejskich eskapad, i na wyprawach w nieznane. Krąży nawet anegdota, że w jej wnętrzu transportowano pralkę franię podczas przeprowadzki!

Torba Shanghai zyskała status ikony polskiego wzornictwa i miano “najbardziej rozpoznawalnego markowego dodatku w historii polskiej mody po 89 roku”. Zjeździła pół świata na wystawach, zgarniając wyróżnienia na festiwalach designu ( m.in. nagrodę “must have” na Łódź Design Festival 2013 ). Lecz przede wszystkim na stałe wpisała się w krajobraz polskiej (modnej!) ulicy. I salonów - bo walory użytkowe dodają jej i tak już bezsprzecznej urody.

 

PURO x Ania Kuczyńska

Dla przypomnienia: pop-up store z akcesoriami Ani Kuczyńskiej otwarty jest od października zeszłego roku w lobby hotelu PURO Poznań. To pierwszy stacjonarny butik projektantki zarówno w Poznaniu, jak i poza Warszawą! Ekspozycja inspirowanych podróżą akcesoriów Ani Kuczyńskiej ma szczególny charakter - usytuowana w przeszklonej witrynie, jest inspirującym przystankiem w podróży po eklektycznych wnętrzach hotelu, pełnych intrygujących obiektów i dzieł sztuk stworzonych przez lokalnych i międzynarodowych artystów. Akcesoria zostały wyeksponowane na miedzianej instalacji nawiązującej do identyfikacji wizualnej projektantki oraz hotelu, a jej autorkami są Marta Szostek i Agata Klimkowska wywodzące się z poznańskiej School of Form.

Jak doszło do współpracy obu marek?

“Połączyła nas miłość do detali i inspiracja miastem. Wspólnym mianownikiem był także wyrafinowany design oraz styl, charakterystyczny zarówno dla PURO, jak i dla Ani Kuczyńskiej, a który można określić mianem ozdobnego minimalizmu, hołdującego szykownej i eleganckiej nonszalancji”

mówi Dawid Grausch, Brand Experience Manager marki PURO.

Travel Essentials

Inauguracji projektu towarzyszyła wyjątkowa sesja fotograficzna. Projektantka zaprosiła swoich inspirujących przyjaciół ze świata sztuki, kultury i mediów, by pokazali wnętrza swoich podróżnych toreb. Na zdjęciach globtroterskie “must have’y” prezentują Marcin Świderek z redakcji ELLE, dziennikarz i podróżnik Max Cegielski, blogerka Marta Greber, ilustratorka Olka Osadzińska oraz Rune Askevold, dyrektor kreatywny PURO Hotels i sama projektantka.

Travel Essentials: Rune Askevold

Paski, kółko i miedź

Ciekawy był także proces tworzenia samej instalacji. Mówi Marta Szostek, współprojektantka ekspozycji:

“Chciałyśmy uzyskać efekt instalacji, która zwróci uwagę przechodniów, będzie zapraszać do środka. Do stworzenia ekspozytorów użyłyśmy miedzi - materiału, którego nie było dotąd w przestrzeni hotelu, a który poprzez swój wyrafinowany charakter idealnie wpisał się w styl wnętrza. Podstawy stojaków nawiązują swoją formą do logotypu Ani Kuczyńskiej (wycięte Q) oraz identyfikacji hotelu (frezowane paski). Każdy stojak w połączeniu z torbą bądź szalem tworzy specyficzny obiekt-rzeźbę i daje możliwość „bawienia się” ekspozycją poprzez zmianę ustawienia.”

Ikony codzienności

Torba Shanghai pomieści wszystko, a kultowy  szal-komin w potrzebie może stać się sukienką. To więc idealne akcesoria miejskiego podróżnika, turysty, globtrotera. Ewa Kosz, dziennikarka modowa i fashionistka, przyznaje:

“Torbę Shanghai kupowałam już wielokrotnie, ale wciąż komuś w prezencie. Gdy wreszcie sprawiłam ją sobie, praktycznie z nią się nie rozstaję. Ciągle ją noszę - czy jako torbę do pracy, w której mieści się wszystko, co kobiecie potrzebne plus laptop i książka do tramwaju, czy jako torbę plażową lub na siłownię, czy też w końcu na krótki wyjazd na weekend.”

I dodaje:

“Sama idea pop-up shopu w hotelu jest bardzo interesująca. Ania Kuczyńska i jej klasyki to najlepsze wizytówki polskiego wzornictwa, więc ich dostępność zarówno dla turystów, jak i dla szerokiego grona odbiorców, to idealny pomysł. Nie ma lepszej wizytówki polskiego designu!”

Akcesoria Ani Kuczyńskiej dostępne są w lobby Hotelu PURO Poznań na ulicy Stawnej 12. Butik otwarty jest 24h na dobę! Zapraszamy :)

Travel Essentials:

Marcin Świderek

Marta Greber

Max Cegielski

Olka Osadzińska

Similar articles

PURO Trends: Design to nowy porządek. Rozmowa z Mają Ganszyniec
28.12.2020 People

PURO Trends: Design to nowy porządek. Rozmowa z Mają Ganszyniec

PURO People: Paweł Oszczyk
25.02.2019 People

PURO People: Paweł Oszczyk