Menu Zarezerwuj
Puro Mag

WROCŁAW: T-mobile Nowe Horyzonty

03.08.2017 City

We Wrocławiu startuje po raz kolejny coroczne święto kina. Pokazy filmów, polskie i światowe premiery, wybitni goście, bogata sekcja wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera. Przyjeżdżajcie do Wrocławia!

17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 3-13 sierpnia 2017 roku. Zostanie na nim pokazanych 200 filmów pełnometrażowych z ponad 50 krajów, spośród których 138 będzie miało swoje polskie, a 4 światowe premiery. Seanse będą się odbywały w Kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim Rynku. Po raz dwunasty gospodarzem wydarzenia jest miasto Wrocław, po raz piętnasty sponsorem tytularnym festiwalu jest T-Mobile Polska S.A.

Podwójny kochanek

Festiwal otworzy 3 sierpnia polska premiera pokazywanego w canneńskim konkursie Podwójnego kochanka François Ozona. Twórca kultowych Ośmiu kobiet tym razem zabiera widzów w tajemniczy świat seksu i psychoanalizy. Na zakończenie festiwalu zostanie zaprezentowany laureat canneńskiego Grand Prix 120 uderzeń serca w reżyserii Robina Campillo - film dotykający tematu walki z AIDS w latach 90. jest porywającym portretem młodości, która zagląda w oczy śmierci, poruszającym dramatem oraz mocnym i ważnym filmem politycznym.

Serce miłości

W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Filmowym Nowe Horyzonty pokazanych zostanie premierowo 12 filmów, które wyróżniają się poszukiwaniem nowych form wyrazu, bezkompromisowością oraz odwagą w mówieniu o ważnych tematach. Wśród nich znalazły się trzy filmy polskie: portret jeden z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej Wojtka Bąkowskiego i Zuzy Bartoszek Serce miłości Łukasza Rondudy; epickie spotkanie sztuki z naukami ścisłymi w formie eksperymentalnego wykładu Photon Normana Leto; oraz transgresyjna podróż przez traumę i żałobę Ptaki śpiewają w Kigali Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze (nagroda za najlepsze role dla Jowity Budnik i Eliane Umuhire na festiwalu w Karlowych Warach).

Pełen program, bilety, informacje:
www.nowehoryzonty.pl

Similar articles

Czarne złoto, czyli TOP 10 poznańskich kawiarni
30.08.2019 City

Czarne złoto, czyli TOP 10 poznańskich kawiarni

Dobry wieczór we Wrocławiu!
24.09.2014 City

Dobry wieczór we Wrocławiu!