Menu Zarezerwuj
Puro Mag

WROCŁAW: Nudź się, na zdrowie!

20.11.2018 City

Czy nuda może być pożyteczna? W życiu osobistym, zawodowym, twórczym? Tak! W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Galerii Dizajn BWA Wrocław możemy nudzić się do woli. Twórcy projektu “Aż nuda się uda” udowadniają, że uwolnienie od presji quality time może przynieść zaskakujące rezultaty. Zwłaszcza w okresie przedświątecznej gorączki.

Łatwiej nam powiedzieć, że byliśmy na wystawie w galerii, niż byliśmy się ponudzić – mówią kuratorki projektu Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan. Przyjęło się, że nuda jest czymś złym, a nawet istnieje powiedzenie: inteligentni ludzie się nie nudzą. Tymczasem nuda okazuje się być luksusem i momentem na spotkanie ze sobą. Może być także stanem poprzedzającym bądź stymulującym do kreatywnych działań.

W myśl tej idei przestrzeń wrocławskiej Galerii Dizajn została zaprojektowana przez pracownię k., znaną z tworzenia naturalnych i nietypowych placów zabaw. Do korzystania z niej zaproszeni są wszyscy, a szczególnie rodziny z dziećmi, które rzadko mają okazję do nudy. Galeria będzie dawała możliwość wspólnego, ale i samodzielnego spędzenia czasu bez szczególnych „atrakcji”. Będzie okazja, by poleżeć wśród palm, powłóczyć się po specjalnym tunelu czy popatrzeć się przez okno.

Nudę wspierają zaproszeni goście (m.in. Maja Brzozowska, Dominika Cieślikowska, Małgorzata Goliszewska, Elżbieta Jabłońska, Agata Nowotny, Katarzyna Roj), którzy zaproponują różne formy i możliwości nudzenia się. W ramach projektu odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych, rozmowy o psychologicznych i socjologicznych aspektach nudy, a także akcje artystyczne.

Artystka Małgorzata Goliszewska przygotowała propozycje (nie)zwykłych doświadczeń do przeżywania w galerii, ale także gdziekolwiek będziemy, z kolei badaczka Maja Brzozowska zaserwuje pozytywną opowieść o nudzie, z zestawem praktycznych ćwiczeń filozoficznych i gimnastycznych, które pozwolą nam zobaczyć nudę w innym świetle, a sobie dać przestrzeń na jej docenienie.

Zapraszamy do wspólnego pielęgnowania stanu zawieszenia. Aż nuda się uda!

 

Program wydarzeń oraz informacje:
bwa.wroc.pl

27.10.2018–12.01.2019
Galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4

 

Similar articles

GDAŃSK: Sztuka Wyboru. Wyjątkowy concept store w Trójmieście
31.10.2018 City

GDAŃSK: Sztuka Wyboru. Wyjątkowy concept store w Trójmieście

KRAKÓW: Co kupić pod choinkę? Świąteczny Prezentownik
06.12.2017 City

KRAKÓW: Co kupić pod choinkę? Świąteczny Prezentownik