Menu Zarezerwuj
Puro Mag

PURO MOOD for Books: Beautiful Details

06.06.2016 City

Nasza kolekcja książek i albumów stale rośnie. Ostatnio wzbogaciliśmy się o nowe, inspirujące egzemplarze, od których nie możemy oderwać oczu! Wpadnijcie do lobby PURO Poznań po świeżą porcję inspiracji. Gwarantujemy wciągającą lekturę i orzeźwiające napoje chłodzące!

Eames: Beautiful Details

W życiu ważne są detale. I przyjemności! Tego uczy nas najsłynniejsza para projektantów - Charles i Ray Eames. Twórcy kultowych projektów mebli, architektury, tkanin i grafik życie traktowali równie poważnie jak pracę. Ich amerykański powojenny entuzjam i ciekawość świata sprawiła, że żyli i pracowali pełną piersią - przekraczając granice dyscyplin i stereotypów, celebrując miłość do siebie nazwajem i do projektowania. 

Ten wyjątkowy album to uczta dla oka, skomponowana dla koneserów designu i smakoszy życia. Zawiera eseje autorstwa rodziny Eamesów, przeplecione wizualnymi perełkami: unikalnymi fotografiami z archiwum projektantów oraz pełnymi humoru i kolorów wzorami z ich słynnego House of Cards. Wizualna celebracja “pięknych detali” i jedyna w swoim rodzaju, inspirująca podróż.

KINFOLK Home

Ciąg dalszy naszej kolekcji sygnowanej wydawnictwem KINFOLK. Po stole przyszedł czas na wnętrza. KINFOLK w swoich albumowych publikacjach kontynuuje filozofię slow life, która przyświecała powołaniu do życia magazynu pod tym samym tytułem - niespiesznego smakowania rzeczywistości, celebracji codzienności i umacniania międzyludzkich więzi.

KINFOLK Home to podróż przez wnętrza 35 domów, rozsianych po Skandynawii, Japonii, Stanach Zjednoczonych. Powoli kartkujemy album, a kolejne stronnice wodzą nas za nos, ucho i oko: raz czujemy aromat  świeżo ściętych kwiatów i włoskiego espresso, gdzieniegdzie skrzypi stara drewniana podłoga, by za chwilę rozemocjonowane oko chłodziły połacie minimalistycznej bieli. Stało się, wpadliśmy po uszy: jesteśmy zakochani w KINFOLKOWYCH wnętrzach i bohaterach.

 
Niezwykły dialog antyku ze współczesnością, zderzenie ciszy ruin i rzeźbiarskiej siły ekspresji. Dolina Świątyń w Agrigento staje się miejscem fasynującego spektaklu: starożytne szczątki klasycznej cywilizacji przeistaczają się w tło dla monumentalnych rzeźb Igora Mitoraja
 
Wzdłuż Via Sacra, wiodącej od świątyni do świątyni, w pieczołowicie zmierzonej i uświęconej przestrzeni, wyłaniają się rzeźby Mitoraja, niczym dary dla starożytnych bogów. Zdekonstruowane, kruche formy symbolizują piękno, ale i niedoskonałość ludzkiego ciała. Niemy, niemalże mistyczny spektakl w ponadczasowej scenerii staje się swoistym misterium, przeżywanym każdorazowo na kartach albumu za pośrednictwem wybitnych fotografii Mario Ciampiego.

Basquiat

Enfant terrible sztuki współczesnej, bliski przyjaciel Andy’ego Warhola, ikona nowojorskich ulic. Jean-Michel Basquiat pioniersko połączył świat sztuki wysokiej i anarchistycznego, oddolnego graffiti, tagując mianem “SAMO” zarówno swoje uliczne rysunki, jak i prace, które trafiały potem do najlepszych galerii. Stworzył własny słownik artystyczny, pełen ekspresji, kolorów, abstrakcji, malarstwa figuratywnego, arfykańskiej symboliki, poezji. Choć jego kariera trwała zaledwie dekadę, zakończona tragiczną śmiercią w wieku 28 lat, wywarła ogromny wpływ na bieg sztuki współczesnej. Ten album to kwintesencja stylu Basquiata, swoisty alfabet eklektycznej współczesności.

Zapraszamy do lobby naszych hoteli po świeżą dawkę inspiracji!

Similar articles

KRAKÓW: Winna niewinność w BARaWINO
23.10.2015 City

KRAKÓW: Winna niewinność w BARaWINO

PURO Walks: WROCŁAW. Dzielnica Czterech Świątyń
31.07.2019 City

PURO Walks: WROCŁAW. Dzielnica Czterech Świątyń