Menu Zarezerwuj
Puro Mag

POZNAŃ: Nocny Targ Towarzyski

27.04.2017 City

Nareszcie! Nadchodzi koniec dylematu: pyszna kolacja czy dobra impreza? W Poznaniu powstaje niezwykłe miejsce, które połączy świat kulinariów, muzyki i kultury. I niezobowiązującego spędzania wolnego czasu. To Nocny Targ Towarzyski, zlokalizowany na zrewitalizowanych terenach kolejowych, które swoje drzwi otworzy 28 kwietnia.

Nocny Targ Towarzyski to cotygodniowy festiwal jedzenia, picia i zabawy, inspirowany azjatyckimi marketami, a także najlepszymi europejskimi przykładami, jak Street Feast Model Market, Street Feast Hawker Market czy Berlin Markthalle. NTT to także cykliczne koncerty utalentowanych artystów, kino letnie, niedzielne śniadania, a także warsztaty kulinarne. To miejsce,  gdzie zakupowy szał miesza się z próbowaniem nowych dań i smaków, poznawaniem nowej muzyki i najprostszym oraz najprzyjemniejszym – spędzaniem czasu z przyjaciółmi!

Inicjatorzy Targu, Mateusz Luczyński i Bartek Grochowski, zaprosili do współpracy duet MYTUJEMY, znany z kulinarnego odkrywania miasta Poznania.

Ekipa MYTUJEMY co tydzień będzie odpowiadać za selekcję wystawców NOCNEGO TARGU, aby mieć pewność, iż w przedsięwzięciu wezmą udział najlepsze restauracje i koncepty kulinarne Poznania. Na olbrzymiej przestrzeni zrewitalizowanych hal kolejowych lokale gastronomiczne będa miały okazję zaprezentować nowe, innowacyjne dania, inspirowane kuchniami świata. Poznaniacy odkryją nowy sposób na spędzanie wolnego czasu… nie tylko za dnia, ale i nocą. Wszystko to przy pysznych propozycjach, dobrym kinie i doskonałej muzyce.

“Chcieliśmy stworzyć miejsce wzmacniające kulturowy i społeczny kapitał, ale ulokowane poza historycznym centrum. Pragniemy rozwijać kulturę tworzoną przez sztukę jedzenia, zbudować żywą platformę do aktywnego uczestnictwa w życiu Poznania, a także wzbogacić jego ofertę kulturalną. Mamy nadzieję, że Targ spotka się z pozytywnym odbiorem i intensywnie wpłynie na aktywność Poznaniaków w każdym wieku!” - mówią organizatorzy.

Warto wspomnieć, że wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Nocnego Targu Towarzyskiego będa darmowe i nastawione na integracje dzielnicy i wszystkich grup społecznych, nie pomijając rodzin i osób starszych. Miejsce to powstanie jako reakcja na globalne trendy, w których znikają tradycyjne podziały (publiczne-komercyjne), a najistotniejsze staje się miejsce rozumiane jako przestrzeń doświadczenia. Nocny Targ  jest adaptacją tego trendu do lokalnych potrzeb Poznania oraz dzielnicy Łazarz i z pewnością ma szansę stać się doskonałą wizytówką miasta Poznania.

Podczas pierwszej imprezy, 28 i 29 kwietnia, w ramach Wielkiego Otwarcia wystąpią m.in. Flirtini, Kroki i Youth Novels, a o podkręcenie apetytów gości zadbają selektywnie dobrani wystawcy, zaproszeni przez ekipę MYTUJEMY. Zaproszone knajpy od 18:00 do 4:00 w nocy serwować będą swoje popisowe dania, przy akompaniamencie dobrej muzyki! Przekrój propozycji serwowanych przez wystawców będzie bardzo szeroki - pojawią się bao, ramen, pho i inne przysmaki azjatyckie, będą wariacje na temat mięsa, lody w nowej postaci, a także zupełnie nowe koncepty gastronomiczne.

Organizatorzy obiecują - to będzie gorące miejsce na mapie Poznania!

Więcej informacji o wydarzeniu i wystawcach:

FB Nocny Targ Towarzyski
Ul. Kolejowa 23
Event na FB
Start: 28 kwietnia, godz. 18

WSTĘP BEZPŁATNY.

Similar articles

PURO Culinary: Wyzwanie to moje drugie imię. Rozmowa z Miłoszem Kowalskim, szefem Halicka Eatery & Bar
01.10.2019 City

PURO Culinary: Wyzwanie to moje drugie imię. Rozmowa z Miłoszem Kowalskim, szefem Halicka Eatery & Bar

KRAKÓW: Wege mapa. Najlepsze wegetariańskie & wegańskie restauracje w Krakowie / część I
29.01.2018 City

KRAKÓW: Wege mapa. Najlepsze wegetariańskie & wegańskie restauracje w Krakowie / część I