Menu Zarezerwuj
Puro Mag

POZNAŃ: LaChapelle. Songs For The World

29.08.2018 City

Naomi Campbell, Miley Cyrus i Rodzina Kardashians w obiektywie Davida LaChapelle’a w Starym Browarze! Już 5 września w Galerii na Dziedzińcu otwarcie wyjątkowej wystawy „LaChapelle. Songs For The World”

5 września w Starym Browarze w Poznaniu odbędzie się inauguracja wystawy „LaChapelle. Songs For The World”Niepokorny, znany z bezkompromisowego, popartowskiego i nierzadko skandalicznego podejścia do sztuki fotografii David LaChapelle przez lata działalności wypracował charakterystyczny i trudny do podrobienia styl.

Ta wyjątkowa, dedykowana ekspozycja prac Davida LaChapelle’a, jednego z najsłynniejszych współczesnych fotografików, związana jest z 15-leciem Starego Browaru, przestrzeni, która od początku swojej działalności gości światowe wydarzenia kulturalne prezentowane w Poznaniu.

„Organizując setki wydarzeń w ciągu roku, przyzwyczailiśmy naszych gości do wyjątkowego repertuaru artystycznego i kulturalnego, tym samym stawiając sobie wysoko poprzeczkę przy takich okazjach jak uczczenie naszego 15-lecia. Z drugiej strony, nasz dorobek otwiera wiele drzwi i daje nam okazję do ściągania do Polski wybitnych osób i projektów. Była nim m.in. wystawa Bjork Digital z wizytą avatara artystki w ubiegłym roku i jest nim wystawa Davida LaChapelle’a, stworzona w ścisłej współpracy z kuratorem, który związany jest ze Starym Browarem od lat i jak nikt inny zna i czuje energię naszego miejsca.” – podkreśla Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru.

 

 

 Earth Laughs In Flowers: Springtime 2008-2011 

David LaChapelle, fot. Thomas Schweigert

Do przestrzeni galerii sztuki mieszczącej się w Starym Browarze trafi aż 57 prac LaChapelle’a: zarówno dzieł sztandarowych, jak „Rebirth Of Venus” czy „Showtime at the Apocalypse”, ale też najnowszych i wcześniej nieprezentowanych. Kuratorowi wystawy, Wojciechowi Piotrowi Onakowi, mniej niż na retrospektywnym charakterze wystawy zależało na zwróceniu uwagi na proces twórczego rozwoju artysty oraz na zaakcentowaniu tematów, które zajmują autora obecnie. Stąd zestawienie portretów gwiazd - Miley Cyrus, rodzina Kardashianów, Stevie Wonder, ze scenkami ze świata natury czy cyklem „Awakened” z 2007 roku. „Rape of Africa”, głośne zdjęcie z Naomi Campbell jest tym, które pojawi się na oficjalnym plakacie promującym wystawę „LaChapelle. Songs To The World”.

Według Wojciecha Piotra Onaka, kuratora projektu, niekonwencjonalny artysta potrzebuje niekonwencjonalnej przestrzeni. Stary Browar to idealne miejsce do prezentacji prac tego artysty. Niesztampowe, łączące tradycyjną architekturę z najnowocześniejszymi rozwiązaniami architektonicznymi, podobnie jak dzieła LaChapelle’a eklektyczne i pełne rozmachu. To centrum handlowe i autentyczne centrum kultury, swoisty pop art w wersji przestrzennej, w którym można znaleźć rozrywkę na najwyższym poziomie. Stanowi dowód na to, że sztuka i komercja mogą iść w parze. W bogatym kalendarium wydarzeń artystycznych Starego Browaru wystawa Davida La Chapelle’a z pewnością zapisze się wielkimi literami. Prace artysty będzie można oglądać do 10 grudnia 2018.


David La Chapelle

„La Chapelle. Songs For the World”
5 września – 10 grudnia 2018
Stary Browar w Poznaniu, Galeria na Dziedzińcu
Godziny otwarcia: 12.00-20.00
Bilety: 20 zł

 

zdjęcie główne: Rape of Africa 2009, David LaChapelle

Similar articles

Kulturalny KRAKÓW: 10 najlepszych wystaw, festiwali i wydarzeń kulturalnych wiosną w Krakowie (cz.2)
10.05.2017 City

Kulturalny KRAKÓW: 10 najlepszych wystaw, festiwali i wydarzeń kulturalnych wiosną w Krakowie (cz.2)

Daleki Wschód w bliskim Krakowie
31.01.2020 City

Daleki Wschód w bliskim Krakowie