Menu Zarezerwuj
Puro Mag

POZNAŃ: Dżungla w centrum miasta

26.10.2018 City

Kochasz rośliny? Chcesz złapać oddech w codziennym biegu przez miejską dżunglę? Od 30 października w samym sercu Poznania zagości roślinna strefa, otwarta dla wszystkich spragnionych zieleni.

Z rośliną żyje się lepiej. Wie o tym każdy, kto do pustego mieszkania wprowadził choć jedną roślinkę. Otoczeni miejską dżunglą, tęsknimy do prawdziwej zieleni, która koi zmysły i uzdrawia zanieczyszczone powietrze. Dlatego Wnętrza VOX, Zarośla i ro_ślinka połączyli siły, aby w przestrzeni biurowca Bałtyk stworzyć wyjątkową, zieloną strefę - "Bałtycki Ekosystem". Instalacja zwraca uwagę na rolę zielonej infrastruktury i potrzebę dbania o przestrzeń, w której funkcjonujemy na co dzień. Główny hol budynku zaprasza do interakcji nie tylko swoich stałych użytkowników, ale też wszystkich, którzy mają ochotę zatrzymać się na chwilę i odetchnąć w roślinnym towarzystwie. Zielone strefy dają możliwość odpoczynku, zachęcają do nawiązywania nowych znajomości i w zabawny sposób opowiadają o ogromnym potencjale drzemiącym w naszych roślinnych towarzyszach.

Roślinna strefa "Bałtycki Ekosystem", zlokalizowana w holu biurowca Bałtyk, potrwa od 30 października do 24 listopada i będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych. 30 października o godzinie 18:00 odbędzie się otwarcie strefy połączone z oprowadzaniem przez roślinnych ekspertów z ro_ślinki i Zarośli oraz prelekcją dr Jolanty Lisieckiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na temat terapeutycznej mocy roślin. W ostatnim dniu działania strefy (24 listopada) odbędzie się roślinny targ, podczas którego będzie można nabyć upatrzoną roślinkę.

 

OTWARCIE WYSTAWY:
30.10.2018 godz. 18:00

MIEJSCE:
Hol biurowca Bałtyk
Roosevelta 22, 60-813 Poznań

Więcej informacji: FB

Zapraszamy!

Similar articles

Mała czarna po krakowsku
20.01.2017 City

Mała czarna po krakowsku

WROCŁAW: Magdalena Abakanowicz w Pawilonie Czterech Kopuł
17.02.2018 City

WROCŁAW: Magdalena Abakanowicz w Pawilonie Czterech Kopuł