Menu Zarezerwuj
Puro Mag

OKO na POZNAŃ

17.04.2018 City

Co decyduje o charakterze danego miasta? Ludzie, miejsca, projekty - to one składają się na lokalny klimat, unikalne DNA miasta. Poznajemy je przez artystów, architekturę, jedzenie, design i sztukę̨. Redakcja Magazynu USTA wspólnie z PURO Hotels stworzyła cykl imprez "OKO na...", z którym od 2 lat podróżujemy przez Polskę. To unikalne wydarzenia, gromadzące lokalnych twórców i marki, dzięki którym po uszy (i usta, i oczy!) zanurzamy się w twórczej atmosferze każdego z miast. Gościliśmy już we Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Kolej na Poznań - pierwsza tegoroczna edycja odbędzie się w PURO 21 kwietnia.


Co nas czeka w Poznaniu? Podczas tego wyjątkowego dnia w PURO Hotels zagoszczą poznańscy designerzy, rzemieślnicy i artyści. Jako goście naszego wydarzenia poznacie ich warsztat od podszewki - jak pracują, co wytwarzają, czym się inspirują. Ten dzień upłynie pod znakiem rozmów, warsztatów, jedzenia, muzyki, a także targów z wyjątkowymi, wyselekcjonowanymi przez USTA przedmiotami. Odbędzie się również poznańska premiera książki “O roślinach” duetu Kwiaty i Miut. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy!

PLAN DNIA:

12.00 – otwarcie dla publiczności

13.00 – poznańscy ilustratorzy Kinga Offert, Jarosław Danilenko i Malwina Mosiejczuk opowiedzą o swoich ulubionych poznańskich miejscówkach i inspiracjach

14.00 – poznańska premiera "O Roślinach" autorstwa Radka Berenta i Łukasza Marcinkowskiego (Kwiaty i Miut) rozmowę poprowadzi Monika Brzywczy (USTA)

15.30 – Oko, usta, nos – o winach naturalnych i pomarańczowych opowie Michał Więckowicz (Winelove)

16.30 – "Ekspresowy atlas architektury" – spacer architektoniczny z Grzegorzem Piątkiem, krytykiem architektury:

Poznańskie kamuflaże. Poznań uchodzi za miasto ludzi konserwatywnych i racjonalnych, ale w swoim przywiązaniu do tradycji potrafi balansować na granicy szaleństwa. Spacerując od hotelu Puro do najnowocześniejszego średniowiecznego zamku w Europie zobaczymy pastisze, rekonstrukcje i kamuflaże – budowle, które uwodzą ukrywając prawdę na temat swojego wieku i pochodzenia, m.in. dawną synagogę, socrealistyczną zabudowę placu Wielkopolskiego, postmodernistyczną remizę straży pożarnej.

WSTĘP WOLNY

więcej informacji: OKO na Poznań

 


WYSTAWCY: Kwiaciarnia Kwiaty&Miut, Alba1913 Healthy is Beautiful, Kinga Offert, Pracownia GODny, Jarosław Danilenko, Hadaki, WYPAS, Anna Ławska, M Onigiri & Sweets, NIFTY No. 20, Ewelina Dymek, Dziewczyny i Słodycze, Miód od Kulmy, Confashion, Winelove, 10 DECOART,ALEkosmos, ALE., Cottongrass, Holistyczna Pracownia Urody Joanna Popiół, Spiek Ceramiczny, Tartaruga, Moaai - Design Shop, Brisman Kawowy Bar, GetCoffee.co


ORGANIZATORZY: PURO Hotels, USTA

PARTNERZY MEDIALNI: Co Jest Grane24, USTA, Smaki Warte Poznania


Zgłoszenia wystawców: apanasik@ustamagazyn.pl

 

 

Similar articles

WROCŁAW: Autorskie butiki z modą i designem. 10 najlepszych adresów
27.11.2017 City

WROCŁAW: Autorskie butiki z modą i designem. 10 najlepszych adresów

Czarne złoto, czyli TOP 10 poznańskich kawiarni
30.08.2019 City

Czarne złoto, czyli TOP 10 poznańskich kawiarni