Menu Zarezerwuj
Puro Mag

KRAKÓW: Gdzie się bawić w Sylwestra? Przewodnik po noworocznych uciechach

07.12.2017 City

W co się bawić? W co się bawić, gdy możliwości wszystkie wyczerpiemy ciurkiem?” śpiewał Wojciech Młynarski zatroskany sytuacją, że wszystko przecież już kiedyś było i nic nowego się nie wydarzy. Na szczęście w Krakowie fantazja do zabawy ma się doskonale. Poszperajmy w stosiku sylwestrowych zaproszeń, a z pewnością znajdziemy perełkę, która rozświetli noworoczną noc. 

Podróż w złotą erę jazzu

Powitanie Nowego Roku to nietuzinkowa okazja do wybrania się w podróż w Złotą Erę Jazzu. Półtoragodzinny jednoczęściowy spektakl muzyczny w wykonaniu kapitalnej wokalistki Agi Zaryan z towarzyszeniem smyczkowej sekcji Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, European Jazz Trio, chóru The Cracow Singers oraz z udziałem jazzowej flecistki Eweliny Serafin przeniesie słuchaczy w niezapomniane lata 50-te i 60-te. Nie zabraknie standardów inspirowanych twórczością Franka Sinatry, Nat King Cole’a, Elli Fitzgerald, Ray’a Charlesa. A to wszystko w ekskluzywnej scenerii ICE KRAKÓW.

Informacje i bilety: biletywkrakowie.pl  / fb
31.12.2017 18:00 (niedziela)

Największy parkiet taneczny w Europie

Cztery lokalizacje i cztery sceny, moc imprez i potańcówek czyli Sylwester na Rynku, na który co roku przychodzi kilkanaście tysięcy złaknionych harców krakusów. Rynkiem Głównym zawładną kobiety. Kasia Moś, znana doskonale publiczności choćby z konkursu Eurowizji oraz Bovska, jedna z bardziej interesujących polskich artystek młodego pokolenia oraz gwiazda wieczoru Natalia Nykiel. Na finał zagra krakowska didżejka Olivia, doskonale znana miłośnikom ambitnej muzyki klubowej zarówno w Polsce, jak i za granicą. Kto woli bardziej kameralny ryneczek – Rynek Podgórski, może tam potupać nóżką przy doskonałym Boba Jazz Band i posłuchać Krystyny Prońko, która wystąpi w duecie z raperem L.U.C. Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia Sylwestra w Krakowie jest darmowy. Start: 21.00.

Sylwester w Krakowie / fb

 

Operowa eskapada do Włoch

Opera Krakowska sylwestrowymi koncertami pod hasłem „VIVO PER LEI, VIVO PER TUTTI” („Żyję dla niej, żyję dla wszystkich”) zaprasza melomanów na wycieczkę do Italii. Włoska muzyka od XVIII wieku aż po dzisiejsze znane melodie i rytmy wypełni ten wyjątkowy czas. Najpiękniejsze włoskie arie i duety oraz znane przeboje z Półwyspu Apenińskiego zaśpiewają artyści Opery Krakowskiej, którym towarzyszyć będzie Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. W programie wieczoru znajdą się m.in. utwory Giuseppe Verdiego („Traviata”, „Nieszpory sycylijskie”, „Rigoletto”, „Trubadur”), Gioacchina Rossiniego („Turek we Włoszech”), Gaetana Donizettiego („Don Pasquale”), Maria Manzaniego („Vivo per lei”), ale też tematy ze słynnego „Ojca Chrzestnego” oraz włoskie przeboje lat 80-tych. W przerwie Opera Krakowska zaprasza Widzów na lampkę wina i poczęstunek, oczywiście we włoskim stylu. Koncert zostanie powtórzony 2 stycznia (godz. 18.30)

Koncerty:
30.12.2017, g. 18.30
31.12.2017 g. 18
31.12.2017 g. 21.30
Informacje: www.opera.krakow.pl

Slow foodowa paleta smaków

Jedna z najlepszych restauracji w Krakowie, która przebojem zdobyła serca krakowskich foodies, przygotowuje na niezwykłą noc sylwestrową siedmiodniowa kolację w duchu slow food z artystycznym twistem i paringiem win. W menu: parfait z grzybów z żelem z barszczu czerwonego okraszone koprem, wędzony węgorz z palonym chlebem razowym, foie gras w piwie rzemieślniczym, królik, filet z sandacza, assiette z kaczki i deser jabłkowo-marakujowy. A wszystko to w pięknych dekoracjach secesyjnej kamienicy niedaleko Barbakanu.

Informacje: filipa18.com / fb 

 

Kolacja z lokalsami

Znacie inicjatywę eataway.pl? To platforma która zbliża do siebie ludzi poprzez jedzenie. Masz ochotę zjeść smaczny posiłek w mieście, które odwiedzasz, brakuje Ci lokalnych smaków czy międzypokoleniowych relacji? Wchodzisz na stronę, wybierasz miasto, dzień, posiłek i kucharza - i rezerwujesz. Możesz także zamówić posiłek prosto do domu. W Krakowie na sylwestrową kolację zapraszają Małgorzata i Piotr. W menu przystawki (śledzie, karp, sałatka jarzynowa), w roli głównej indyk z ziemniakami, a na deser szarlotka i owocowa galaretka. Szampan, wino i sery w dowolnej ilości. Siła domowego jedzenia i ludzkich historii na Nowy Rok? Brzmi pysznie. Rezerwujcie bilety, miejsca szybko się kończą!

Rezerwuj kolację

 

 

Text: Kasia Pilitowska
Zdjęcia: dzięki uprzejmości ogranizatorów wydarzeń

Similar articles

WROCŁAW: Magdalena Abakanowicz w Pawilonie Czterech Kopuł
17.02.2018 City

WROCŁAW: Magdalena Abakanowicz w Pawilonie Czterech Kopuł

WARSAW: Sonia Szóstak “Fortune Teller Told me”
31.01.2019 City

WARSAW: Sonia Szóstak “Fortune Teller Told me”