Menu Zarezerwuj

Lokalizacja

PURO na Wyspie Spichrzów

Architekci, którzy zaprojektowali PURO Gdańsk inspirowali się historią Wyspy Spichrzów i jej dawnym wyglądem. W XIV wieku wzniesiono tutaj spichlerze – piękne, kilkupiętrowe budynki, w których gdańszczanie przechowywali luksusowe materiały, przyprawy, zboże i drewno. 

Zarezerwuj teraz i odkryj mapę przygotowaną przez naszych lokalnych przewodników

Mapa Dojazd Puro Gdansk

  • 519459219.jpg

    W sąsiedztwie

    Jesteśmy na Starym Mieście

    Obok hotelu znajduje się Brama Zielona, zbudowana w manierystycznym stylu, który stał się wizytówką Gdańska. Zaraz za Bramą mieści się najważniejszy trakt na starówce – ulica Długa. Równie blisko jest zabytkowy Ratusz, Bazylika Mariacka oraz Żuraw, czyli najstarszy zachowany dźwig portowy średniowiecznej Europy. Spacerem można udać się również do Filharmonii, Europejskiego Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej. 

Gdańsk

Miasto o wielokulturowej tradycji

Ulokowany na przecięciu szlaków północ-południe i wschód-zachód Gdańsk miał duże tradycje handlowe już od średniowiecza. Było to miasto, w którym nie tylko podpisywano kupieckie kontrakty, ale także dochodziło do wymiany kulturowej – mówiło się wieloma językami, ścierało się tutaj wiele prądów architektonicznych i artystycznych.