29.08.2014

PURO STRIPES: Daniel Buren i klasyczna architektura Le Corbusiera w... paski!

Fantastyczna wystawa słynnego architekta La Corbusier, znajdująca się w Cite Radieuse w Marsylii, została w ubiegłym roku przekształcona w ekskluzywną galerię sztuki współczesnej. MaMo każdego lata przedstawia artystyczną interwencję, która okupuje taras i strefę gimnazjum budynku.

W tegorocznym wydaniu, powstanie śmiała instalacja, która jednocześnie obdarza oryginał należytym szacunkiem - Daniel Buren zaprezentuje połączenie własneo niepowtarzalnego stylu i dobrze znanej konstrukcji architektonicznej.

Artysta wykorzystuje rozległe przeszklone powierzchnie oraz pasiaste bryły, można tu też doszukać się podstawowych kolorów, ukazujących na wpływ, jaki na prace Le Corbusiera wywierał Mondrian. W zestawieniu z błękitnym śródziemnomorskim niebem kolory i paski dają czysty i bogaty kontrast, łącząc się zdecydowanie z lustrzaną powierzchnią, która odbija intrygującą fasadę Le Corbusier. Odważne i intrygujące, jak sama tożsamość PURO, dzieło to emanuje beztroskim spokojem. Nie przegapcie! Wystawa dostępna do końca września:

mamo.fr/

 

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required