04.03.2015

PURO Q&A: KWIATY&MIUT

Esencję miasta stanowią ludzie. I przestrzenie, które tworzą. Architektura, niezwykłe miejsca i przedmioty, dzikie zakątki, dobrze znane ścieżki, emocje i wspomnienia. O sposoby tworzenia i doświadczania miasta pytamy w naszym PURO Kwestionariuszu ludzi, którzy nas inspirują. Artystów, projektantów, kreatorów współczesnego, miejskiego świata.

 

Łukasz Marcinkowski i Radek Berent* stworzyli na poznańskich Jeżycach miejsce niezwykłe. Kwiaciarnia KWIATY&MIUT to przestrzeń, gdzie powstają kompozycje silne męską wyobraźnią, przyprawione artystyczną wizją i z prawdziwym kunsztem prezentowane. Tworzone z miłością do kwiatów i z miłości do kwiatów. Miód nie tylko na kobiece serca. A może MIUT?

  

 

Miasta doświadczamy...

Jeżdżąc rano na giełdę kwiatową. Zatrzymani w pooranych korkach, oglądamy nie przemyślane projekty poznańskich radnych… Siedząc na obiedzie w najlepszej wietnamskiej restauracji na Szamarzewskiego. Obsługując klientów w naszej Kwiaciarni. Załatwiając w przelocie sprawy “na mieście”, co ma swój urok i wyznacza rytm codzienności.


 

Gdy chcemy spotkać ludzi...

Wszystko dzieje się wokół stołu. Niedzielne śniadania, obiady na mieście i wieczorne kolacje. Spotykamy się z przyjaciółmi przy stole, bo lubimy dobrze zjeść i spędzić miło czas. Nie rozmawiamy wtedy o polityce i religii. Dzielimy się swoimi radościami i obawami. Dobre jedzenie w dobrym towarzystwie to nasza recepta na relaks.

 

 

 

Gdy chcemy się wyciszyć...

Wyjeżdżamy za miasto do rodziców Łukasza lub do naszych przyjaciół z Polnej Zdrój we Wleniu. Odpoczywamy, robiąc coś w ogródku lub wspólnie gotując.

 


 

Skarby znajdujemy…

Uwielbiamy tak zwane “składziki” pełne przedmiotów, którym można dać drugie życie. Często zaglądamy zwłaszcza do tego przy ulicy Taczaka. Nasz szperaczy zmysł kieruje też nas do sklepów typu “1001 drobiazgów do domu”, gdzie zawsze można wynaleźć coś pięknego w zalewie tandety, i na targi staroci, np. na słynną poznańską Starą Rzeźnię. Internet też potrafi być kopalnią pełną skarbów.


Smaki miasta...

Kraszkebab w pracowity dzień. Lody Tradycyjne w letnie późne popołudnie. Truskawki kupione na Rynku Jeżyckim. Kawa w McDonald’sie w drodze na giełdę kwiatową.


 

Przy sobie zawsze mamy...

Sekator i telefon.

 

Must have w walizce …

Zawsze jedna pozycja do czytania plus notes, gdyby wpadło nam coś genialnego do głowy. I aparat na film z 2 rolkami, czyli 72 klatki na uwiecznienie wspomnień, które po latach opowiedzą swoją historie.

 

  

*Łukasz Marcinkowski i Radek Berent, pomysłodawcy i twórcy Kwiaciarni KWIATY&MIUT, to niezwykły duet łączący wiedzę, doświadczenie, a przede wszystkim wyjątkowy artystyczny smak. Łukasz florystyką zajmuje się od ponad 14 lat. Zaczął jeszcze w liceum, nic więc dziwnego, że na pierwszy kierunek studiów wybrał ogrodnictwo, na kolejny – projektowanie mebli na ASP (tak, meble w Kwiaciarni zaprojektował sam!). Radek to fotograf, grafik i wizjoner, poszukujący sztuki w każdym, nawet użytkowym detalu. Nie chadza na skróty, dlatego z prawdziwą pasją buduje wizerunek kwiaciarni. Zobaczcie zresztą sami jego fotografie.


 

foto: KWIATY&MIUT
rysunek: Agata Marszałek

 

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required