30.03.2016

PURO Poznań: Święto Kwiatów

Nareszcie w Poznaniu! Po udanych edycjach warszawskich Magazyn Usta i MYSIA 3 organizują ŚWIĘTO KWIATÓW także w Poznaniu. Kwiaty i inspirowane nimi produkty i kulinaria zagoszczą w wysmakowanych wnętrzach PURO Hotel.

 

Święto Kwiatów powstało z pragnienia celebrowania wiosny. Chcieliśmy zaprosić naszych gości, by wspólnie z nami cieszyli się pierwszymi promieniami słońca, świeżą zielenią oraz kontaktem z naturą, którego nam, mieszczuchom, ciągle mało i za którym tęsknimy

- mówi Monika Brzywczy, redaktor naczelna magazynu USTA, pomysłodawczyni wydarzenia.

 

 

Pierwsza edycja Święta Kwiatów odbyła się w przestrzeniach concept store’u MYSIA 3. Dzięki aranżacjom kwiatowym i ręcznie wytwarzanej, unikalnej ceramice, białe i sterylne wnętrze zmieniło się w kwitnący ogród, który zapraszał do rozmów, konsumpcji słodyczy z płatkami kwiatów i niespiesznego spędzenia czasu z bliskimi.

To święto stało się kultowe w Warszawie. I bardzo cieszymy się, że teraz będziemy mieli okazję spotkać się w Poznaniu

- zaprasza Monika.

 

Co nas czeka w Poznaniu? Na patio hotelu PURO, który swoją architekturą i wystrojem nawiązuje do estetyki ogródków okolicznych kawiarenek, czekają nas przekąski inspirowane kwiatami i wiosną. Będzie można kupić sadzonki na balkon i do ogródka, a także zabrać kwitnące wiosenne bukiety do domów. Dla spragnionych wiedzy przygotowaliśmy warsztaty kwiatowe i roślinne. Nasi goście będą mieli okazję zobaczyć, jak powstają kunsztowne kwiatowe kompozycje, porozmawiać z hodowcami oraz zrobić zakupy.

 

 

Zaprosiliśmy także szereg wystawców: artystów, projektantów i manufaktur, którzy wytwarzają produkty inspirowane kwiatami i naturą. Czeka na Was unikatowe rękodzieło: m.in. ceramika (Spiek Ceramiczny, Fenek), autorskie ubrania (Warsztat Pracy), wyjątkowe produkty (perfumy Mo61) czy oryginalne przekąski Min’s Onigiri 

Lista wystawców stale się powiększa! Wisienką na (wiosennym, kwitnącym!) torcie będzie premiera książki “O Kwiatach” autorstwa Radka Berenta i Łukasza Marcinkowskiego, twórców kultowej już poznańskiej kwiaciarni “KWIATY&MIUT”

Czekamy na Was na patio hotelu PURO, gdzie 16 kwietnia na dobre rozkwitnie wiosna!

 

Plan dnia:

12.00 – otwarcie imprezy dla publiczności

13.00 – warsztaty kwiatowe

14.00 – warsztaty perfumiarskie z Mo61

16.00 – premiera książki "O Kwiatach" i spotkanie z jej autorami Radkiem Berentem i Łukaszem Marcinkowskim.

 

Więcej informacji: Święto Kwiatów na FB 

Jeśli chcesz wystawić się na naszym święcie, napisz: apanasik@ustamagazyn.plredakcja@ustamagazyn.pl

 
 

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required