31.05.2016

PURO MOOD for Books: Beautiful Details

Nasza kolekcja książek i albumów stale rośnie. Ostatnio wzbogaciliśmy się o nowe, inspirujące egzemplarze, od których nie możemy oderwać oczu! Wpadnijcie do lobby PURO Poznań po świeżą porcję inspiracji. Gwarantujemy wciągającą lekturę i orzeźwiające napoje chłodzące!

 

Eames: Beautiful Details

W życiu ważne są detale. I przyjemności! Tego uczy nas najsłynniejsza para projektantów - Charles i Ray Eames. Twórcy kultowych projektów mebli, architektury, tkanin i grafik życie traktowali równie poważnie jak pracę. Ich amerykański powojenny entuzjam i ciekawość świata sprawiła, że żyli i pracowali pełną piersią - przekraczając granice dyscyplin i stereotypów, celebrując miłość do siebie nazwajem i do projektowania. 

Ten wyjątkowy album to uczta dla oka, skomponowana dla koneserów designu i smakoszy życia. Zawiera eseje autorstwa rodziny Eamesów, przeplecione wizualnymi perełkami: unikalnymi fotografiami z archiwum projektantów oraz pełnymi humoru i kolorów wzorami z ich słynnego House of Cards. Wizualna celebracja “pięknych detali” i jedyna w swoim rodzaju, inspirująca podróż.

 

 

KINFOLK Home

Ciąg dalszy naszej kolekcji sygnowanej wydawnictwem KINFOLK. Po stole przyszedł czas na wnętrza. KINFOLK w swoich albumowych publikacjach kontynuuje filozofię slow life, która przyświecała powołaniu do życia magazynu pod tym samym tytułem - niespiesznego smakowania rzeczywistości, celebracji codzienności i umacniania międzyludzkich więzi.

KINFOLK Home to podróż przez wnętrza 35 domów, rozsianych po Skandynawii, Japonii, Stanach Zjednoczonych. Powoli kartkujemy album, a kolejne stronnice wodzą nas za nos, ucho i oko: raz czujemy aromat  świeżo ściętych kwiatów i włoskiego espresso, gdzieniegdzie skrzypi stara drewniana podłoga, by za chwilę rozemocjonowane oko chłodziły połacie minimalistycznej bieli. Stało się, wpadliśmy po uszy: jesteśmy zakochani w KINFOLKOWYCH wnętrzach i bohaterach.

 

 

 
Niezwykły dialog antyku ze współczesnością, zderzenie ciszy ruin i rzeźbiarskiej siły ekspresji. Dolina Świątyń w Agrigento staje się miejscem fasynującego spektaklu: starożytne szczątki klasycznej cywilizacji przeistaczają się w tło dla monumentalnych rzeźb Igora Mitoraja
 
Wzdłuż Via Sacra, wiodącej od świątyni do świątyni, w pieczołowicie zmierzonej i uświęconej przestrzeni, wyłaniają się rzeźby Mitoraja, niczym dary dla starożytnych bogów. Zdekonstruowane, kruche formy symbolizują piękno, ale i niedoskonałość ludzkiego ciała. Niemy, niemalże mistyczny spektakl w ponadczasowej scenerii staje się swoistym misterium, przeżywanym każdorazowo na kartach albumu za pośrednictwem wybitnych fotografii Mario Ciampiego.

 

 

 

Basquiat

Enfant terrible sztuki współczesnej, bliski przyjaciel Andy’ego Warhola, ikona nowojorskich ulic. Jean-Michel Basquiat pioniersko połączył świat sztuki wysokiej i anarchistycznego, oddolnego graffiti, tagując mianem “SAMO” zarówno swoje uliczne rysunki, jak i prace, które trafiały potem do najlepszych galerii. Stworzył własny słownik artystyczny, pełen ekspresji, kolorów, abstrakcji, malarstwa figuratywnego, arfykańskiej symboliki, poezji. Choć jego kariera trwała zaledwie dekadę, zakończona tragiczną śmiercią w wieku 28 lat, wywarła ogromny wpływ na bieg sztuki współczesnej. Ten album to kwintesencja stylu Basquiata, swoisty alfabet eklektycznej współczesności.

 

 

Zapraszamy do lobby naszych hoteli po świeżą dawkę inspiracji!

 

 

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required