30.11.2015

PURO MOOD for Books

Spragnieni pięknych obrazów i ujmujących historii? Na długie jesienne wieczory i energetyczne poranki mamy dla was moc inspiracji. Sięgnijcie po nasze publikacje dostępne w hotelowym lobby i cieszcie oczy, karmcie zmysły. Do porannej kawy, lekkiego lanczu, wieczornego drinka - nasze albumy, książki i magazyny przenoszą w inspirujący świat mody, designu i sztuki.

Na dobry początek wybraliśmy dla Was pięć pozycji, spośród wielu niepowtarzalnych woluminów. Może staną się inspiracją, by wzbogacić Wasze własne biblioteczki lub obdarować bliskich? Ciąg dalszy nastąpi!

 

KINFOLK TABLE 

Dla smakoszy życia, wyjątkowych, drobnych przyjemności i rozkosznego slow life z rodziną i przyjaciółmi. KINFOLK, wydawany od 2011 roku, to kultowy już magazyn dla wielbicieli powolnego lifestyle’u. Jest niczym rzemieślnicze, niszowe wino z lokalnej winnicy - dojrzewa niespiesznie i urzeka złożonością smaku. KINFOLK Table to równie niecodzienna książka kucharska - złożona z urzekających zdjęć, przepisów i opowieści od kulinarnych pasjonatów z całego świata. Stworzona, by podkreślić to, co w dzieleniu się pokarmem najważniejsze - ludzi, relacje i wszystko to, co dzieje się wokół stołu, a co umiejętnie potrafi uchwycić jedynie uważne i wrażliwe oko. Książka odzwierciedla filozofię twórców KINFOLK: smakowanie życia powinno być komfortowe, proste, niespieszne i pełne znaczenia. Podpisujemy się obiema rękami!

 

 

 

EAT, DRINK, NAP: BRINGING THE HOUSE HOME

Jedz, pij, relaksuj się… W stylu Soho House! “Wiemy, jak sprawić, by ludzie czuli się jak w domu, jak ugotować jedzenie, które pokochają, jak urządzić pokój stylowo, ale przytulnie, jak wydać przyjęcie, dobrze zaplanować oświetlenie, wymieszać koktajl, zaprojektować sypialnię i zbudować kolekcję dzieł sztuki” mówi założyciel Soho House, Nick Jones. Marzysz o współczesnym, stylowym życiu? Do lektury!

FRIENDS OF FRIENDS

Na początku był blog. Blog rozrósł się w wydawnictwo i międzynarodowy zespół produkcyjny. A wszystko kręci się wokół kreatywnego stylu życia. Jak żyją i pracują przyjaciele (naszych) przyjaciół? By się dowiedzieć, możecie zaglądać na blog Freunde von Freunden (w szare, poniedziałkowe poranki idealny zastrzyk energii do porannej kawy, w redakcji jesteśmy od niego uzależnieni!), ale polecamy też gorąco, by zajrzeć do pięknie wydanego albumu. Dla prawdziwych fanów papieru, niebanalnych wnętrz i inspirujących historii. Książka skrojona idealnie na prezent!

 

O JABŁKACH

"Kocham jabłka miłością absolutną. Kiedy mi smutno, sięgam do misy na kuchennym stole, obieram zwykle lekko pomarszczoną skórę, siekam miąższ, doprawiam cynamonem i cukrem i robię szarlotkę. Albo drążę je w środku, wypełniam koglem-moglem i zapiekam”. Eliza Mórawska, autorka bloga White Plate, na łamach tej apetycznej książki kucharskiej dzieli się swoją miłością do jabłek. Która sięga tak daleko, że publikacja została wydrukowana na ekologicznym papierze wyprodukowanym z ogryzków jabłek! 40 autorskich przepisów zilustrowanych pięknymi zdjęciami Krzysztofa Kozanowskiego to prawdziwa perełka. Dostępna również w języku angielskim.

 

 

 

HUMANS OF NEW YORK

I znowu wszystko zaczęło się od bloga. Latem 2010 fotograf Brandon Stanton wyruszył w miasto, uzbrojony w obiektyw swojego aparatu, by portretować Noworojczyków. Swoją stronę nazwał po prostu “Humans of New York”. Pełen humoru, emocji i ludzkich historii blog błyskawicznie zyskał rzesze fanów. Piękna i poruszająca, wypełniona wyjątkowymi zdjęciami książka, jest celebracją indywidulaności i zarazem hołdem dla tętniącego ludzką energią i różnorodnością Nowego Yorku. Ta książka ma duszę!

 

 

 

Wpadnijcie poczytać do PURO!

 


 

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required