27.11.2014

PURO Inspirations: W Londynie już Święta!

W PURO celebrujemy wyjątkowe chwile. A do takich z pewnością należą święta Bożego Narodzenia.
Nie tylko ze względu na czas wolny od pracy i codziennych zajęć, możliwość spotkania z rodziną czy bliskimi ale także dlatego, że wokół nas robi się uroczyście i pięknie, a ulice rozbłyskują tysiącem światełek. Ludzie są dla siebie bardziej przyjaźni, pachną świerki  i grzane wino.

 

 

Specjalnie dla PURO Inspiration przygotowaliśmy przegląd najpiękniejszych wystaw z jednego z naszych ulubionych miast - Londynu! Luksusowe domy handlowe prześcigają się w aranżacjach witryn i kreowaniu historii, które zwabią klientów poszukujących światecznych prezentów oraz inspiracji.

 

 

Harrods, Harvey Nichols czy Selfridges zabierają nas w magiczną, świąteczną podróż pełną baśniowych kompozycji, śnieżnych księżniczek i koszy wypełnionych smakołykami.

 

 

W witrynach Harrodsa wszystko wiruje niczym w magicznym, czarodziejskim tańcu. Oszałamiające baletnice wykonują piruety, od których można dostać zawrotu głowy, a mieniące się wszystkimi kolorami tęczy konie bujają się na biegunach. Każde okno przedstawia inną historię, która sprawia, że choć na chwilę chcemy wrócić do krainy dzieciństwa...

 

 

Harvey Nichols znany z niepowtarzalnych instalacji tym razem zaszalal z kolorami, łącząc modę z najwyższych półek, z fantazyjnymi, jaskrawymi gwiazdami i płatkami śniegu. Wystawy wręcz wciągają nas do środka. Trudno się oprzeć i nie skorzystać z zaproszenia!

 

 

Selfridges często serwuje swoim klientom sporą dawkę poczucia humoru. Nie inaczej jest tym razem. Przeskalowane butelki szampana, maski, błyskotki, brokatowe zwierzęta - każda instalacja z innej bajki! - wprowadzają wręcz w karnawałowy nastrój. Selfridges to równiez ulubiony punkt zdjęciowy wielu turystów i mieszkańców miasta.

 

 

Na nostalgiczny nastrój w stylu vintage - rzucające się śnieżkami dzieci oraz tradycyjne bożonarodzeniowe drzewko - postawił w tym roku brytyjski przybytek luksusu Fortnum and Mason. Tuż obok prestiżowy Clardiges Hotel zaangażował do przystrojenia głównego holu słynny modowy duet Dolce & Gabbana, dodając do angielskiej tradycji odrobinę włoskiego piękna. Nieco kiczowato, ale odważnie. A z całą pewnością glamour!

 

 

Jeden z największych i najstarszych londyńskich domów handlowych Liberty, znany z bogatych, unikalnych, inspirowanych florą i fauną wzorów, na najbliższe święta proponuje podróż przez swoja bogatą historię. Głównym tematem jest okręt, charakterystyczny dla architektury budynku, a z witryn dochodzą dźwięki kolęd i… szant. Przecież wszyscy tęsknimy do domowego ciepła niczym marynarze na dalekich morzach! Paleta kolorów symbolizuje nadchodzące święta, mieniąc się złotem, czerwienią i dojrzałą zielenią.

 

 

Jako wisienka na torcie -  Peter Jones, którego witryny wyróżniają się pomysłowością i niebanalną aranżacją. To stuprocentowy zwycięzca naszego rankingu na najbardziej kreatywne świąteczne ekspozycje! Zachwyca instalacjami stworzonymi z produktów, które można kupić w sklepie, ułożonymi w renifery, niedźwiadki, pingwiny. Zdecydowanie nasza ulubiona wystawa w mieście!

 

 

Główne arterie Londynu również zyskały świąteczny charakter, przystrojone światełkami, ogromnymi bombkami i świątecznymi gwiazdkami. Dekoracje wysmakowane na tyle, by cieszyć oko i rozbudzać wyobraźnię. I sprawiać, że naprawdę nie możemy doczekać się Świąt!

 

 

Zapraszamy na nasz Pinterest po więcej świątecznych inspiracji!

 
x

Subscribe to our mailing list

*indicates required