10.02.2015

PURO GDAŃSK: Lokalne inspiracje

Otwarcie PURO Gdańsk zbliża się wielkimi krokami! Nasz nowy hotel w Trójmieście, perełce polskiego Wybrzeża, powstaje w oparciu o filozofię PURO: inspirujemy się zarówno lokalnym kontekstem, jak i globalnymi trendami.

Położony w sercu gdańskiej Starówki, na historycznej Wyspie Spichrzów, PURO oddaje wyjątkową atmosferę miejsca. Surowy, industrialny charakter wnętrz autorstwa londyńskiego studia DeSallesFlint nawiązuje do wyglądu zabytkowych spichlerzy i portowej estetyki.

 

 

Jakie perełki zobaczymy we wnętrzach? PURO kreuje nową jakość, zaprosiliśmy więc do współpracy projektantkę Martę Szostek, której instalacje z porcelany możemy podziwiać w PURO Poznań.

Marta, tworząc dla hotelowych wnętrz serię obiektów, inspirowała się gdańską historią i lokalnymi materiałami. A historia Gdańska to w dużej mierze historia Stoczni Gdańskiej, będącej areną ważnych społecznie wydarzeń, kształtujących lokalną (i polską) tożsamość.

 

 

Obiekty “naznaczone historią”, znalezione na terenie Stoczni, staną się podstawą przedmiotów użytkowych i rzeźb, wyeksponowanych w przestrzeni PURO. Projektantka eksperymentuje z różnymi materiałami: polerowaną stalą, szkłem, węglem, gipsem z kwarcowym piaskiem, rozmaitymi barwnikami, rdzą.

 

 

Inspirujący w procesie twóczym także stał się sam budynek i wnętrze Europejskiego Centrum Solidarności, pokryty rdzewiejącą stalą Corten.

 

 

Nie możemy się doczekać finalnego efektu i otwarcia PURO Gdańsk!


 

Fotografie (z wyjątkiem wnętrza holetu PURO Gdańsk): Marta Szostek

 

 

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required