29.09.2014

PURO Eye: TOP 1O London Design Festival

Londyn to miasto stylu i kolebka światowych trendów. Gdzie indziej szukać inspiracji? Tym bardziej, że na początku września stolica Wielkiej Brytanii staje się także stolicą designu. Londyn Design Festival to obok iSaloni w Mediolanie czy Maison & Objet w Paryżu, jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń związanych z projektowaniem w Europie.

LDF to celebracja designu w jego najwyższej formie. Kumulacja najlepszych projektantów, niepowtarzalnych wystaw i wydarzeń przyciąga do Londynu miłośników nowinek wnętrzarskich, materiałowych oraz technologicznych z całego świata.

Nasze hotele znane są z nowoczesnego stylu i oryginalnego wzornictwa, dlatego na PURO blogu nie mogło zabraknąć specjalnej selekcji projektów z London Design Festival. Nasze redakcyjne PURO Eye filtruje dla Was najgorętsze trendy sezonu i  najciekawsze nazwiska. Zapraszamy!

 

 

Future Stars? The ARAM Gallery

Maria Jeglińska to bez wątpienia wschodząca gwiazda! Jako jedna z siedmiu projektantów została zaproszona do udziału w wystawie "Future Stars?" prezentującej innowacyjne, świeże podejście do współczesnego wzornictwa oraz procesu projektowego. Designerka zaprezentowała na wystawie serię drewnianych, ręcznie malowanych waz i tac z cyklu “Drawn Objects” oraz “The Little Black”, minimalistyczny w wyrazie fotel, inspirowany Polską Szkołą Plakatu. To pierwszy z serii obiektów, które zostaną wprowadzone do produkcji w 2015 roku.

 

 

Designing Polska - Design in Poland. Tent London

Polska Szkoła Plakatu… posiada jeden wspólny mianownik - kraj pochodzenia. Różne punkty odniesienia, kosmopolityczna różnorodność stylów i inspiracji nie przeczy jednak historycznej tradycji  i geopolitycznym uwarunkowaniom. Dziś projektanci śmiało tworzą nie tylko polską, ale i globalną rzeczywistość. Wystawa Designing Polska kuratorowana przez Olkę Osadzińską świetnie o tym wszystkim opowiada, pokazując prace dziesięciu najlepszych polskich grafików i dziesięciu ilustratorów, m.in. Edgara Bąka, Agaty Endo Nowickiej, Tymka Jezierskiego.

 

 

Art Food & Roundhouse

W zeszłym roku Studio Design Ćmielów i School of Form, teraz prestiżowe uczelnie projektowe: Central Saint Martins, Pratt Institute i ASP Wrocław we współpracy z brytyjską marką Roundhouse. Design i kulinaria, czyli projekt Art Food i współczesna interpretacja ceramiki jako nośników jedzenia. W przestrzeni PURO dumnie eksponujemy prace Marty Szostek z poprzedniej edycji Art Food.

 

 

Mono - chrom. Tent London

Kolekcja “Fusion” japońskiego studia Nendo dla duńskiej marki BoConcept. Fuzja estetyki i funkcjonalności inspirowana sztuką origami. Gra pomiędzy przestrzennym i płaskim była  punktem wyjścia do stworzenia kolekcji mebli i dodatków. Mamy swojego ulubieńca! Fotel Hug porywa w swoje przepastne objęcia :) 1OO % PURO w formie, funkcji i kolorze to pufy “Leaf Seats” projektu Design by Nico. Kropla koloru w sam raz na monochromatyczną chandrę.

 

 

Lee Broom. Electra House

Marmur od co najmniej dwóch lat jest obok miedzi czy żywicy jednym z wiodących materiałów, używanych we współczesnym wzornictwie. Kolekcja lamp oraz akcesoriów "Nouveau Rebel" młodego, brytyjskiego projektanta Lee Broom’a jest, spektakularnym przykładem wykorzystania tradycyjnego materiału i nowoczesnej technologii.

 

 

From then On, Formafantasma. Established & Sons showroom

Po niezwykle udanej kolaboracji z Faye Toogood w ramach zeszłorocznego festiwalu, w tym roku brytyjska marka przedstawiła serię czterech zegarów - kinetycznych rzeźb, stworzonych przez projektantów  z hiszpańskiego studia Formafantasma. Upływ czasu mierzony jest odpornością materiału - odnosi się do indywidualnych cech szlachetnych kruszców, z których wykonane są czasomierze.

 

 

Double Space for BMW - Precision & Poetry in Motion. V&A

Poetyka ruchu, prezycja odbioru, piękno doświadczenia. Przestrzeń multiplikuje się, gdy w grę wchodzi (podwojony) geniusz. Dzięki współpracy Victoria & Albert Museum z BMW powstała spektakularna instalacja - gigantyczne ruchome zwierciadła w Raphael Gallery autorstwa Edwarda Barber'a i Jay’a Osgerby’ego. Niepowtarzalna percepcja sztuki, czasu i przestrzeni.

 

 

Elements of Craft. Mint

Wystawa traktująca o wpływie i znaczeniu rzemiosła w projektowaniu. Założycielka sklepu Mint, Lina Kanafani zestawiła projekty będące dziełami tradycyjnej sztuki rzemiosła z wytworami najnowszych technologii. Klasyki wzornictwa z lat 70'tych i 80'tych, między innymi Angela Mangiarotti czy Roya McMakin'a, współgrają z ponad czterdziestoma projektami współczesnych, wschodzących projektantów. 

 

 

Super Stimuli. Ace Hotel Shoreditch

Czterech londyńskich projektantów zostało zaproszonych przez Modern Design Review - nowo powstały magazyn o designie - do zagospodarowania przestrzeni ACE Hotel Shoreditch. W rezultacie powstały zabawne instalacje odnoszące się do funkcjonalności przestrzeni hotelowej, potrzeb odwiedzających gości, a zarazem wyraziście odzwierciedlające styl każdego z twórców. Znaleźli się wśród nich: Martino Gamper, Bethan Laura Wood, Michael Marriott oraz Fabien Cappello.

 

 

A Place Called Home. Patternity. Trafalgar Square

Ultrainspirujące projektantki z Patternity za pomocą wzorów opowiadają historie o świecie. W ramach Landmark Projects, odbywających się zawsze w ikonicznych przestrzeniach Londynu, stworzyły, wraz z trzema innymi artystami “A Place Called Home” na Trafalgar Square. Dom w interpretacji Patternity to sekwencja powtarzalnych figur, która niczym olbrzymi kalejdoskop odbija to, co na zewnątrz.

 

zdjęcia dzięki uprzejmości: londondesignfestival.com, BMW

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required