15.04.2015

PURO Eye: Na Tropie Trendów w Mediolanie

Jesteśmy na bieżąco i gościmy na wszelkiego rodzaju wydarzeniach związanych z dobrym designem. Nie inaczej będzie tej wiosny! Redakcja PURO Blog wybiera się na jedne z największych  i najbardziej wpływowych targów designu na świecie - iSaloni w Mediolanie - by podzielić się z Wami nowinkami ze świata projektantów, producentów i wielbicieli pięknych wnętrz. Będziemy tropić trendy na najbliższy rok! Przygotujemy dla Was jedyną w swoim rodzaju relację. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z przeglądem wartych zobaczenia wystaw, które odbędą się między 14 a 19 kwietnia w salonach, galeriach i na ulicach Mediolanu!


Ventura Lambrate

Kuratorowane przez Holendrów wystawy, głównie młodych, wschodzących gwiazdy europejskiego wzornictwa, co roku wypełniają industrialne przestrzenie dzielnicy Lambrate. To bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc do odwiedzenia, zwłaszcza, że doborem projektów zajmuje się światowej sławy trend forecasterka i orędowniczka innowacji przyszłości Li Edelkoort.  


 

Euroluce i Eurocucina

UNESCO ogłosiło obecny rok Międzynarodowym Rokiem Światła. Dlatego na wystawach światła i wnętrz Euroluce i Eurocucina możemy się spodziewać wyjątkowych projektów oraz nowinek. Tegoroczna wystawa obchodzi swoją 28. rocznicę i poświęcona jest doskonałości i perfekcji w oświetlaniu wnętrz domowych, biur, hoteli. Jedną z ciekawszych atrakcji będzie instalacja zaprojektowana przez światowej sławy projektanta  Attilio Stocchi. Projekt „Favilla. To every light a voice” opowie historię iluminacji. Jak wiadomo, światło ma na nasze samopoczucie ogromny wpływ, dlatego z pewnością nas tam nie zabraknie.


 

AIRBNB Housewarming

19 projektantów z całego świata stworzyło eksperymentalne instalacje odzwierciedlające doświadczenie goszczenia oraz dzielenia swojego domu z innymi ludźmi. Wizytujący iSaloni zostaną zaproszeni do otwartego po raz pierwszy dla zwiedzających Palazzo Crespi, gdzie instalacje będą wystawiane. Goście będą zachęcani do interakcji z projektantami oraz obiektami.


 

Tom Dixon

Tom Dixon to projektant, który każdego roku prezentuje piękne obiekty w swoim niepowtarzalnym stylu. Nie inaczej jest w tym roku: deisgner pokaże obiekty z zapowiadanej na koniec tego roku kolekcji lamp, foteli, sof i krzeseł.

 

 

Mooi

Podobnie jak Tom Dixon, Mooi prezentuje co roku na targach zachwycające ekspozycje, które przenoszą zwiedzających w inny wymiar. Holenderska marka przeznaczyła na swoją wystawę ponad  1700 metrów kwadratowych przestrzeni na via Savona 56. Zobaczymy tam m.in. nową linię dywanów oraz prace takich projektantów jak Bas Kosters, Bertjan Pot, Christian Lacroix, Front czy Jurgen Bey. Ponadto planowana jest wystawa dzieł Rahi Revazani.

 

 

„Eat Shit”

iSaloni to nie tylko meble, dywany i lampy. To również ogrom wydarzeń towarzyszących, częto na pograniczu sztuki i designu. Jednym z nich będzie wystawa nowego kierunku Akademi Wzornictwa z Eindhoven Food Non Food.  Cały kierunek (18 studentów oraz wykładowcy) zaprojektowali na tę okazję wydarzenie, które ma być po części wystawą, po części prezentacją sposobu pracy na wydziale.  Podczas specjalnie zorganizowanych śniadań zaprezentowana zostanie maszyna do robiena jedzenia „Infinite Sausage”. Wystawę pod kontrowersyjną nazwą prowadzi "eating designerka" oraz dyrektor programowa powyższego wydziału Marije Vogelzang. Brzmi interesująco...

 

W tyglu mediolańskich różności znajdziemy również polskie akcenty.

Lorens

Pracownia LORENS Architects zaprezentuje swoje projekty, w tym znany i wielokrotnie doceniany już modułowy system stołów do przestrzeni biurowych Cloud, które można uznać za swego rodzaju współczesne sekretarzyki. Wystawa pod nazwą THE MEMORY OF OBJECTS będzie miała miejsce w głównych przestrzeniach targowych Rho Fiera.

 

 

 

 

Do it your way. Polish Design in Pieces

Dzięki culture.pl i kuratorom Ewie Solarz oraz grupie Tabanda fani designu z całego świata będą mieli okazję zapoznać się z najlepszymi polskimi projektami ostatnich lat na innowacyjnej wystawie zatytułowanej "Do it your way. Polish Design in Pieces". Zobaczymy tam między innymi tkany dywan Joanny Rusin czy meble z kolekcji Pakiet Oskara Zięty.

 

Fot. materiały organizatorów.

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required