28.02.2015

PURO COLORS: Zmysłowy łyk Marsali

PANTONE, międzynarodowy ekspert kolorystyczny, co roku ogłasza wiodącą barwę sezonu. Na początku stycznia ogłoszono tegorocznego bohatera. Wybór PANTONE padł na odcień Marsala, zmysłowy i głęboki. Na palecie barw gdzieś pomiędzy klasycznym burgundem a nasyconym bordo.

 

 

Dlaczego Marsala?

Marsala to nazwa włoskiego wina; samo jej brzmienie przywołuje zmysłowe, przyjemne skojarzenia. Mówisz “Marsala” i na języku czujesz teksturę, soczystość, smak.

 

“Chcieliśmy zaproponować kolor, który karmi zarówno ciało, jak i umysł. Jest głęboki i pełny. Marsala spełnia wszystkie te kryteria”

mówi Lee Eiseman z Pantone Color Institute.

 

 

Marsala ma sobie coś z ziemi, z palety brązów, a jednocześnie wyrafinowany charakter salonowej, głębokiej czerwieni. Jest wszechstronna: swobodnie mogą ją nosić kobiety, jak i mężczyźni. Jako total look i w postaci wysmakowanych, nasyconych detali.

 

 

Werdykt ogłoszono...i zaczęło się istne Marsala szaleństwo! Ten wyrazisty, zmysłowy kolor przyjął się błyskawicznie: w modzie, dizajnie, kulinariach. Marsala pojawia się zarówno na wybiegach i w edytorialach, na ulicy jak i w szaleństwie social media. Pełnokrwista, kusząca, pobudzająca zmysły.

 

 

 

Marsala zagościła na dobre w naszej palecie wizualnych doznań. Matowa bądź błysząca, mięsista lub delikatna… Totalna i subtelna. Daj się skusić na łyk Marsali...

Więcej kolorystycznych inspiracji znajdziesz na naszym PURO Pinterest!

 

 

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required