10.11.2014

PURO Colors: Barwy przyszłości

W PURO wierzymy, że barwy mają swoją teksturę, głębię i moc. Kolor rozumiemy jako przekaz energetyczny, emocjonalny. I zaproszenie do interakcji. Barwa to fundamentalna jakość w naszym życiu, dlatego przedmioty i wnętrza, którymi się otaczamy, mają tak duże znaczenie!

Lidewij Edelkoort, światowej sławy analityczka trendów, używa określeń koloru dla wyrażenia tego, co będzie się działo: w sztuce, modzie, projektowaniu, ale przede wszystkim w kulturze i społeczeństwie. Minęły czasy szarej osmozy, zacierania się granic, braku punktów odniesienia. W jakich kolorach rysuje się przyszłość?

 

Głębia turkusu

Turkus to wulkan kreatywnej energii, doskonałe tło dla twórczej ekspresji. Intrygujący, złożony, niepozbawiony chłodnej nuty, ale i podgrzewającej atmosferę głębi. Zmienno-cieplny. Idealny bohater wnętrz z „twistem”, jako wyraziste tło lub charakterny detal. Niezastąpiony towarzysz wszelkich kreatywnych podróży. Inspiruje, motywuje, pobudza. Wypróbujcie turkus w przestrzeniach PURO!

 

 

 

Lady in… yellow

Doskonały kontrapunkt dla żywych barw w przestrzeniach PURO. Świetnie rozumie się z błękitem i czerwienią, tworząc podstawę malarskiej palety - źródło wszelkich kolorów! Słoneczny, nasycony, cytrynowo dojrzały. Ożywczy. Li Edelkoort prognozuje: nadchodzi czas żółtego. Wyrazistego, energetycznego, nieoczywistego.

 

 

 

Tylko czerwień

Królowa nasycenia, wymaga uważnego dawkowania. Podkreśla, uwypukla. Zaprasza do środka. Energetyczny koktajl, czysta witalność. Zawsze się sprawdza, w architekturze czy w modzie: nadaje formie bogactwa i wdzięku. Jako total look lub wyrafinowany akcent. Tylko czerwień!

 

 

Wejdź na nasz Pinterest po więcej PURO inspiracji!

 

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required