16.09.2014

PURO Art: W twórczej przestrzeni

Czy Twój dzień będzie przyjemniejszy, jeśli spędzisz go w otoczeniu pięknych przedmiotów, dzieł sztuki
i wysmakowanego wzornictwa? W PURO wierzymy, że tak!

Niezależnie od tego, czy jesteśmy koneserami sztuki i designu, przestrzeń, w której przebywamy, ma niepodważalny wpływ na nasz nastrój i emocje. Czasem subtelny detal, a czasem spektakularne dzieło, mogą sprawić, że nasze samopoczucie zmieni się diametralnie. Dbamy o to, aby w PURO zmieniało się jedynie na lepsze! 

Połączenie twórczego kształtowania rzeczywistości i ujmującej gościnności to sedno filozofii PURO, zacierania granic między przestrzenią wystawienniczą, a miejscem, w którym się po prostu przebywa, pracuje, spotyka z ludźmi czy odpoczywa. Takie podejście stało się szczególnie istotne w ostatnich latach dla hoteli, które szukają nowych sposobów na tworzenie przyjaznej, kreatywnej aury. Zrodziło ono wręcz potrzebę kuratora - osoby, która będzie zajmowała się doborem sztuki oraz wzornictwa specjalnie dla przestrzeni hotelowych.

W PURO poważnie traktujemy naszą artystyczną i projektową misję, dbając o to, aby elementy wystroju poza tym, że wyglądają estetycznie, były częścią jego tożsamości. Współtworzyły ją i promowały. Niebanalne obiekty i instalacje oferowane Naszym Gościom – otwartym i ciekawym świata – stwarzają możliwość doświadczania sztuki w nowy, intymny sposób. Podobnie jak w galerii czy w domu, ale w wyjątkowym czasie – podczas pobytu w hotelu.

 

 

Z dumą wspieramy polskie, lokalne środowisko artystyczne. Naszym celem jest promowanie nowych, obiecujących, jak również uznanych już artystów i projektantów. Wszystko to dzięki nieocenionej selekcji agencji Double Decker.

Jedną z wybranych przez londyńskich kuratorów artystek jest Beata Szczecińska, która zaprojektowała serię grafik przeznaczoną specjalnie do pokoi hotelowych PURO w Poznaniu. Są one jej osobistą interpretacją miasta, opartą na  wspomnieniach i obserwacjach.  Ilustratorka w oryginalny sposób odnosi się do charakterystycznych krajobrazów, budynków, a nawet do samego hotelu, łącząc wyraziste geometrie z monochromatyczną paletą barw i gradientowymi nazwami - hasłami, odwołującymi się do szczególnych dla niej miejsc w mieście. Wszystko to tworzy efektowną kompozycję, którą można podziwiać w poznańskim PURO. Więcej prac tej utalentowanej projektantki można zobaczyć na jej stronie internetowej.

 

www.cityabyss.com

 

Hotele, w których się zatrzymujemy, mieszkania, w których żyjemy, przestrzenie naszej codzienności, odzwierciedlają naszą osobowość i świadczą o tym, jak postrzegamy świat. Nawiązując do specjalnie przygotowanych dla poznańskiego PURO grafik, prezentujemy serię inspiracji traktujących o komponowaniu i aranżowaniu sztuki oraz fotografii w najbliższym otoczeniu.

 

Freunde von Freunden Pinterest

Zapraszamy na PURO Pinterest, gdzie czeka na Was coraz więcej inspiracji każdego dnia!

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required