26.03.2015

Poznańskie iluminacje

Już nie tylko Warszawa i Wrocław mają swoich miłośników neonowych  świateł. Dołączyli do nich Poznaniacy ze swoim foto blogiem „Neony Poznania”. Blog oraz fanpage NeonyPoznania na znanym portalu społecznościowym skupiają fascynatów pragnących przywrócić Poznaniowi dawną świetność. Wiecie, że w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku nazywany był „miastem neonów”?

 

 

Szykuje się nie lada gratka dla fanów nocnych świateł! Prawie osiem tysięcy osób zadeklarowało swój udział w zbliżającej się wielkimi krokami wystawie „Nocny Poznań w blasku neonów”, która będzie miała miejsce w Muzeum Narodowym. Poza historycznymi perełkami, zobaczymy tam między innymi projekcje rozświetlonych ulic dawnego Poznania, zdjęcia naszego miasta z okresu “złotej ery” poznańskich neonów, rysunki i projekty. Organizatorzy planują zaaranżować również warsztat rzemieślnika z  wyposażeniem niezbędnym do produkcji reklam. Wystawę promuje, a dokładniej rzecz ujmując - rozświetla - neon umiejscowiony na fasadzie Muzeum, zaprojektowany specjalnie na tę okazję przez Marcina Pałaszyńskiego. Jedną z  wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji będzie możliwość zaprojektowania własnego neonu!

 

 

W wywiadzie udzielonym pulsowipoznania.pl  Marcin Grześkowiak - kolekcjoner, fotograf amator i założyciel powyższych stron - opowiada o atrakcjach związanych z wydarzeniem: „Wystawie będzie towarzyszyć szereg wykładów i wystąpień okołoneonowych – będę miał przyjemność również je tworzyć. A po wystawie? Będziemy zastanawiać się, co dalej zrobić z neonami – nasze marzenie to przywrócenie ich na ulice Poznania.” Trzymamy kciuki!

 

Fot. Neony Poznania oraz MediaPracownia.pl
 
O neonach pisaliśmy również tutaj! ;)
 
 
 
x

Subscribe to our mailing list

*indicates required