20.09.2014

POZNAŃ: Tam, gdzie spotykają się moda i technologia.

Poznań od kilku lat jest stolicą kreatywnej dyskusji o modzie. Art & Fashion Festival organizowany przez Stary Browar z inicjatywy Grażyny Kulczyk, zyskał renomę jako otwarta platforma edukacji i inspiracji. AFF to ekspert w zakresie szeroko pojętej mody i aplikacji kreatywnego podejścia w dziedzinach z nią związanych: biznesie, edukacji, działalności artystycznej. Grażyna Kulczyk, która wspiera młode talenty i biznesowe innowacje, postawiła w tym roku na połączenie mody i technologii. Stąd temat przewodni tegorocznej edycji “Chic Geek”. Kuratorem przedsięwzięcia jest Bradford Shellhammer – projektant, nowatorski przedsiębiorca, założyciel najpopularniejszego na świecie sklepu z designem fab.com i ikona synergii ‘chic’ & ‘geek’.

Podczas 8. edycji przedsięwzięcia, tym razem pod nazwą Art & Fashion Forum, przewiną się topowe nazwiska z branży oraz kumulacja wydarzeń, jakiej jeszcze nie było - w Poznaniu odbędzie się lokalna edycja start up’owych warsztatów i zarazem światowy finał Global Fashion Battle.

 

 

 

Dlaczego moda i technologia?  Co roku AFF ma jakiś motyw przewodni, który odwołuje się do najbardziej aktualnych zagadnień i trendów zajmujących środowisko ludzi mody. Obecnie, kiedy nowe technologie (zwłaszcza druk 3D) oraz setki modowych start­‐upów w sieci zmieniają oblicze tego rynku na świecie, a najwięksi znawcy tematu przepowiadają, że projektanci - by się liczyć -­ muszą nauczyć się nowych technologii, 8. edycja AFF dedykowana będzie właśnie wszystkiemu, co leży na styku tych dwóch światów.

„Wierzę, że świat zmieniają ludzie z pasją – innowatorzy, którzy kreują trendy i ciężko pracują, by tworzyć rozwiązania, jakich jeszcze nie było. Ale też tacy, którzy potrafią wyczuć ZMIANĘ. Czeka nas prawdziwy przełom. Niegdyś kobiety gromadziły się przy maszynach do szycia, wkrótce będą spotykać się przy drukarkach 3D. Cieszę się, że takie wydarzenia jak AFF mogą być inspirującą iskrą do realizacji wielu pionierskich projektów oraz przekuwać marzenia w realne przedsięwzięcia biznesowe. Moda to kolejny obszar sztuki, w którym w Polsce rodzi się wiele niezwykłych osobowości – chcę, by mogli mieć start jak w Nowym Jorku, Londynie czy Tokio”

– mówi Grażyna Kulczyk.

 

Co nas czeka podczas AFF? Już 10 października ruszają warsztaty New School, prowadzone przez wybitnych specjalistów, m.in. fotografkę Amandę Ringstad, projektantkę biżuterii Annę Orską, rysownika, autora nominowanej do Oskara “Katedry” Tomka Bagińskiego czy samego Bradforda Shellhammera. Warsztaty to tydzień intensywnej pracy, który kończy się - dla najlepszych - stażem na prestiżowej uczelni St Martins College of Art and Design oraz u partnerów New School. Efekty będzie można podziwiać podczas specjalnej wystawy, która zagości w murach Starego Browaru.

 

 

Global Fashion Battle ze światowym finałem w Poznaniu, realizowana jest pod patronatem “Startup Weekend”. Tegoroczna modowa edycja obejmuje ok. 25 miast na całym świecie, w tym 5 miast partnerskich – Nowy Jork, Londyn, Mediolan, Paryż i Poznań. Fakt włączenia Poznania do prestiżowej piątki liderów projektu to duże wyróżnienie. W każdym z miast na 54 godziny w dwuosobowych teamach spotykają się programiści i designerzy mody, żeby stworzyć rozwiązania technologiczne mające  zrewolucjonizować branżę fashion. W pomysłach wspierają ich lokalni mentorzy w dziedzinie mody i technologii.

Wielki finał Global Fashion Battle wraz z ogłoszeniem laureatów New School nastąpi podczas ceremonii finałowej Art & Fashion Forum 18 października.

 

 

 

A dla miłośników mody jako sztuki przede wszystkim użytkowej organizatorzy przewidzieli nie lada gratkę - dwudniowe targi New Market (18-19 października), gdzie będzie można nabyć ubrania i akcesoria najlepszych marek modowych z Polski i poznać najciekawsze startupy z branży fashion z Europy Środkowo- Wschodniej. Partnerem eventu jest platforma swrm.pl.


Art & Fashion Forum zawsze przyciąga tłumy. Nie może Was tam zabraknąć!

 

źródło zdjęć oraz więcej informacji: Art & Fashion Forum

 

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required