21.07.2014

POZNAŃ: School of Form tworzy instalację w PURO Poznań

Poznański Hotel PURO otworzył niedawno swoją restaurację NIFTY No. 20, której świeży, indywidualny charakter i eklektyczne wnętrze zostały zaprojektowane przez londyńskie studio Blacksheep. Projektanci identyfikacji - studio Double Decker - wymyślili dla restauracji motyw przewodni, inspirując się talerzami.

Symbolizm i rola talerza została tym razem zinterpretowana przez Olgę Milczyńską i jej studentów z poznańskiej uczelni School of Form. Wykorzystane talerze pochodzą z lokalnej fabryki. Artyści wykorzystali potłuczone talerze i nadali im nowe życie zamieniając w coś zupełnie niespodziewanego. 

 

Rozmowę na temat tej instalacji z Olgą Milczyńską przeprowadzili projektanci z Double Decker.

Opowiedzcie nam o swojej instalacji...

Instalacja dla hotelu PURO została w dużej mierze oparta na kreatywnie wykorzystanych resztkach z lokalnej fabryki porcelany. Wraz z grupą studentów wykorzystaliśmy talerze, które nie spełniały norm produkcyjnych, tak zwany 'złom'. Pokruszyliśmy je i „zapiklowaliśmy” w szklanych słojach. Podczas procesu twórczego żartowaliśmy o babcinych ogórkach i innych domowych przetworach. Efektem końcowym są wielokolorowe „piklowane talerze” stworzone przez studentów.

Podczas produkcji widzieliśmy cię na szczycie góry z pokruszonych talerzy w fabryce porcelany. Czy takie wycieczki to zupełnie codzienna część twoich zajęć ceramiki?

W School of Form opierałam część zajęć na tłuczeniu porcelany, ze skrawków tworzyliśmy coś nowego... Nigdy jednak na taką skalę jak w NIFTY No. 20.

Jakie jeszcze projekty i realizacje masz w planach?

Mój najnowszy projekt to kolaboracja z garncarzami z południowo-wschodniej Polski, będziemy łączyć tradycyjne techniki rzemieślnicze regionu z moim nowoczesnym designem.

http://www.sof.edu.pl

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required