28.10.2014

POZNAŃ: Jaka jest przyszłość mody? Art & Fashion Forum

Poznań wprawdzie nie ma jeszcze swojego Fashion Week’u jak Łódź czy Warszawa, ale jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę odbywających się tutaj wydarzeń związanych z modą, designem oraz innowacjami  z pewnością plasuje się w czołówce!

 

 

W sobotę, 18 października odbyła się gala finałowa jednej z najważniejszych tego typu imprez w roku – Art & Fashion Forum, którą zapowiadaliśmy już na naszym blogu. Uczestniczyliśmy zarówno w gali jak i poszczególnych, inspirujących wydarzeniach w ramach AFF. Specjalnie dla Was relacjononujemy najciekawsze punkty programu!

 

 

To już 8. edycja tego niezwykłego wydarzenia zainicjowanego przez Grażynę Kulczyk, kolekcjonerkę sztuki, businesswoman, prawniczkę i najbogatszą kobietę w Polsce. AFF to otwarta platforma inspiracji i edukacji organizowana co roku w poznańskim Starym Browarze.

 

 

Tegoroczna edycja pod hasłem „Chic Geek” zgromadziła wyjątkowych wykładowców i panelistów z całego świata, młodych, kreatywnych uczestników warsztatów „New School” oraz tłumy zainteresowanych słuchaczy biorących udział w „Open University”. Wśród wielu wybitnych osobistości można było spotkać między innymi Bradforda Shellkammera, kuratora całego festiwalu, posłuchać historii Julie Deane, założycielki The Cambridge Sathel, zapoznać się z działaniem Karl Lagerfeld Digital Retail Experience dzięki prezentacji jej autora Manuela Diaza czy porozmawiać z pierwszym człowiekiem – cyborgiem Neilem Harbissonem.

 

 

W Atrium Starego Browaru przyglądaliśmy się pracy wyłonionych w toku ostrej rekrutacji warsztatowiczów (...szczęśliwcy!) oraz podziwialiśmy owoce ich kreatywnych wysiłków. Pod okiem wybitnych mentorów łączyli najnowsze technologie z wzornictwem, fotografią, video czy modą. Podczas gali finałowej wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali w nagrodę naszyjniki zaprojektowane przez Annę Orską i - przede wszystkim- letnie stypendium na prestiżowym Central St. Martin’s College of Art and Design w Londynie.

 

 

Tego wieczoru odbył się również światowy finał Global Fashion Battle, międzynarodowej bitwy startup’ów, podczas którego wybrano najlepszą aplikację modową. Do ostatecznej rozgrywki, którą poprzedzały “mini bitwy” w różnych częściach świata, przeszły propozycje z Nowego Jorku, Londynu, Poznania oraz Paryża. I to właśnie pomysł Francuzów – Clother - przypadł najbardziej do gustu jurorom konkursu.

 

 

To nie koniec atrakcji! Podczas finałowego weekendu odbyły się również targi młodych projektantów "New Market", można było zostać twarzą okładki znanego modowego czasopisma ELLE, sfotografować się w trójwymiarze czy poznać działanie druku 3D.

 

 

Prace powstałe podczas warsztatów można jeszcze oglądać do 31 października w Pasażu Starego Browaru, na poziomie zero - jeszcze zdążycie! A my z ciekawością będziemy śledzić dalsze losy zwycięzców AFF…. będzie o nich głośno!

Fotografie dzięki uprzejmości AFF. Więcej informacji o 8. edycji Art&Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk można znaleźć na stronie AFF oraz Facebook’u.

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required