28.02.2017

POZNAŃ: Arena DESIGN wokół zmysłów

Już po raz dziewiąty arena DESIGN stanie się miejscem spotkań projektantów, architektów oraz biznesu. To tutaj producenci znajdują inspirację, a projektanci nowych klientów. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Senses”. Redakcja PURO Magazine zdecydowanie poleca: w połowie marca trzeba być w Poznaniu!

Arena DESIGN to branżowe wydarzenie organizowane co roku przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Do Poznania zjeżdżają zaproszeni goście, wybitni projektanci i architekci, media z Polski i zza granicy. Wręczane są prestiżowe nagrody TOP Design Award, odbywają się wykłady, warsztaty, dyskusje, wystawy. Jednym słowem: nowinki ze świata designu w jednym miejscu i czasie.

 

Projektowanie dla zmysłów

Tegoroczne hasło brzmi “Senses”. Czym jest projektowanie sensoryczne? Organizatorzy tak wyjaśniają motyw przewodni wydarzenia:

"Projektowanie uruchamia wyobraźnię, wykorzystuje wiedzę i talent, w połączeniu z umiejętnością słuchania o marzeniach i potrzebach innych działa na wszystkie zmysły. Podstawą dobrego i wartościowego projektowania jest uwrażliwienie na rzeczywistość zmysłową. Bodźce zmysłowe wpływają na słuch, wzrok oraz węch odbiorcy, a poprzez smak i dotyk stają się źródłem motywacji zewnętrznej. Zmysły budują także więź pomiędzy produktem, a jego odbiorcą. Sprawiają, że odkrywamy w sobie wielowymiarową wrażliwość, która lepiej pozwala nam interpretować otaczający nas świat. "

 

 

Wybitni goście

Dbając o wysoki poziom targów organizatorzy co roku zapraszają do Poznania designerów, których projekty zachwycają tysiące ludzi na całym świecie. Do tej pory swoją wiedzą o projektowaniu z uczestnikami areny DESIGN dzielili się m.in. Inga Sempé, Edward Barber, Studio Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, Grupa projektowa FRONT DESIGN - Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg czy Karim Rashid. – Nasi goście w strefie FORUM omawiają z uczestnikami areny DESIGN trendy, problemy i możliwości, jakie pojawiają się w świecie wzornictwa przemysłowego – wyjaśnia dyrektor projektu arena DESIGN, Małgorzata Czubak. – Ogromnie cieszymy się, że w tym roku wykład inaugurujący poprowadzi Nipa Doshi i Jonathan Levien. W ich projektach przejawiają się bowiem elementy różnych kultur, technologii, historii wzornictwa przemysłowego i rzemiosła. Ich prace wpisują się też idealnie w motyw przewodni areny DESIGN 2017 czyli zmysły – dodaje.  

 

 

Strefy zmysłów

Na targach czekają na nas cztery strefy: FORUM - serce projektu arena DESIGN, strefa najważniejszych wydarzeń: spotkań, wykładów, dyskusji oraz wręczenia nagród TOP DESIGN award. W strefie Edukacja poznamy dorobek studentów wzornictwa z europejskich akademii artystycznych i uczelni technicznych. Strefa TOP DESIGN to konkurs i wystawa prezentująca nagrodzone w konkursie produkty. W strefie VIVA Light 2017 motywem przewodnim i głównym czynnikiem spajającym wystawy jest światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów. Dla zwiedzających przygotowano także bogaty program warsztatowy: m.in. zajęcia z odnawiania mebli, profesjonalnego projektowania kolorów czy projektowania dla zmysłów.

 

 

Wyjdź na szlak!

Tyle w przestrzeni targów; co zaś nas czeka w przestrzeni miejskiej? Arena Design wspólnie z miastem Poznań zaprasza na miejskie odkrywanie zmysłów. Do projektu „Miasto żyje designem” zaproszone zostały poznańskie instytucje kultury, a także podmioty prywatne takie jak hotele, restauracje i meblowe showroomy, z którymi wspólnie przygotowano miejski szlak zmysłów. Każdy z partnerów akcji (a jest ich dziesięciu) przygotował ofertę promocyjną, która będzie obowiązywała tylko w dniach 14-19 marca – to m.in. zniżki na oferowane usługi czy dedykowane akcji menu. – To miejsca zlokalizowane przede wszystkim w okolicach Starego Rynku. W ten sposób chcemy zachęcić gości targowych – zarówno wystawców, jak i zwiedzających do odkrywania uroków miasta. Cieszę się, że na szlaku znalazły się miejskie jednostki. Wierzę, że uczestnicy akcji chętnie odwiedzą CK ZAMEK, jak i Galerię Miejską Arsenał oraz skorzystają z przygotowanej oferty – wyjaśnia zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Co więcej, wśród osób, które odwiedzą najwięcej miejsc, zostaną rozlosowane nagrody. Mieszkańcy Poznania będą mogli zawalczyć o romantyczną kolację w restauracji GardenCity, a goście przyjezdni o weekend w Poznaniu.

Więcej informacji o programie, biletach i zapisach na warsztaty arena DESIGN znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia. Zapraszamy do zmysłowego doświadczania przedmiotów i przestrzeni!

 

arena DESIGN “Senses”
14-17.03.2017

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań

więcej informacji:
www.arenadesign.pl 

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required