30.05.2014

WYWIAD: Paul Wainwright z Blacksheep, międzynarodowego, wielkrotnie nagradzanego studia projektowego, odpowiedzialnego za wystrój PURO Poznań

Powiesz nam parę słów o sobie? Kim jesteś, czym się zajmujesz w BlackSheep i jaka była Twoja rola w realizacji projektu Puro, w Poznaniu?

Nazywam się Paul Wainwright, jestem związany z BlackSheep od trzech lat i jestem jednym z dwóch Dyrektorów projektowych studia.  Zajmuję się nadzorem postępu pracy nad projektami i ich całościowej realizacji przez zespoły. Jest to drugi hotel Puro, który zaprojektowałem i wykonałem dla BlackSheep.  Przez trzy lata współpracy z Puro zajmowałem się pracą nad wystrojem. Moim celem było podwyższenie standardu i wsparcie firmy na drodze do zdobycia czwartej gwiazdki.  Pracuję z trzema wszechstronnymi projektantami, którzy bardzo pomogli mi w stworzeniu tego miejsca.  Natashy  Robetson zawdzięczamy skomponowanie wytwornej kolekcji mebli i oświetlenia, co przyczyniło się do podniesienia wizerunku PURO, jednocześnie zachowując charakterystyczne dla marki, radosne akcenty. Projektantce Nicole Kerger udało się stworzyć przytulne, pełne energii otoczenie, co najlepiej widać w barze i restauracji hotelu. Płynność i harmonię przejść od baru poprzez hol hotelowy do pokoi, zawdzięczamy Elementom graficznym, stworzonym przez  Danyin Zhu.

  


Podoba Ci się  Poznań? Czy to miasto miało wpływ na estetykę hotelu, zagospodarowanie przestrzeni i stworzenie klimatu Puro?

Osobiście jestem wielbicielem całej Polski, a Poznań jest wyjątkowo inspirującym miejscem. Jest tutaj wiele odważnych projektów, które zachęciły nas do zastosowania śmielszych rozwiązań, niż w poprzednich hotelach Puro. W lecie miasto tętni życiem, jest tu bogata kultura kawiarniana. W zimie zaś, ludzie chowają się do cieplejszych, bardziej przytulnych miejsc. Wzięliśmy to pod uwagę, tworząc we wnętrzu pionowy ogród, który sięga od baru do holu. Są tu rośliny ozdobne i kwiaty, ale także wygodne meble. Panuje tu klimat bujnego lata. W barze są zarówno wysokie, jak i niskie fotele, co stwarza bardziej przytulną atmosferę.  


Czy nowe dodatki do mebli mają jakieś szczególne cechy, o których chciałby Pan opowiedzieć?  

Tak jak we wszystkich zaprojektowanych przez Blacksheep hotelach Puro, naszym celem jest podkreślenie wyjątkowości miasta, w którym znajduje się hotel. W pracy nad wystrojem, przy wyborze dywanów i draperii dla całego hotelu współpracowaliśmy z Ege Carpets. Zamiast nowoczesnego oświetlenia punktowego, zdecydowaliśmy się wykorzystać piękne lampy, zaprojektowane przez Nathalie Dewez.  Ten zabieg pozwolił nam stworzyć przyjemną atmosferę spokoju i relaksu w całym hotelu. Nie brak tutaj także elementów z radosnym akcentem. Stoliki w ogródku są wzmocnione metalowymi elementami, dzięki czemu mogą zarówno pełnić role stołów do Ping Ponga, jak i stołów obiadowych dla większych grup. 


Blacksheep

x

Subscribe to our mailing list

*indicates required